لاهوتی:

کاهش نرخ دلار پایدار است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید کاهش نرخ دلار پایدار می ماند و مجدد گران نمی شود.

خانه ملت؛ مهرداد بائوج لاهوتی با اشاره به کاهش قیمت دلار بیان داشت: علت اصای سرازیر شدن نقدینگی سرگردان در جامعه به بازار ارز را دخالت های دولت در این بازار می دانیم. طبق قانون دولت تنها باید کالاهای اساسی مورد نیاز خود را تهیه کند و به مسائل دیگر ورود نکند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس تاکید کرد: دولت با دخالت در بازار ارز افزایش قیمت را رقم زد، از آن روزی که دولت از بازار کنار کشید شاهد بودیم که نرخ ارز در مسیر درستی هدایت شد و اگر در همین مسیر بمانیم به عدد واقعی مدنظر می رسد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم شورای اسلامی در خصوص نرخ واقعی دلار توضیح داد: در همه دولت ها قیمت ارز افزایش منطقی داشته است، در دولت هاشمی افزایش 4 برابری، در دولت خاتمی افزایش 2.7 برابری و در دولت احمدی نژاد دلار با جهش 3 و نیم برابری روبه رو بوده است.

وی با توجه به روند افزایش دلار در دولت های گذشته گفت: با این حساب افزایش سه برابری نرخ دلار، از آنجایی که روحانی دولت را با دلار 3 هزارتومانی تحویل گرفته است، به نظر می رسد نرخ دلار بین 9 تا 10 هزار تومان منطقی باشد.

لاهوتی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص پایدار بودن کاهش قیمت دلار، بیان داشت: قطعا این روند کاهشی پایدار خواهد بود و مجددافزایش قیمت رخ نمی دهد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات تاکیدکرد: از آنجایی که نقدینگی سرگردان بازار ارز را به اینجا کشانده است، انتظار می رود با خروج نقدینگی ازاین بازار دولت از عهده مدیریت نقدینگی به وجود آمده جدید بر آید و بازار سالم و درستی برای جذب آن معرفی کند./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، دلار