مسعودی:

حال ناخوش صنعت گردشگری

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس از بی توجهی به ساخت هتل های ارزان قیمت انتقاد کرد و گفت: ۶۰ درصد ظرفیت هتل های کشور خالی است.

خانه ملت؛ اصغر مسعودی با انتقاد از اینکه ساخت هتل‌های ارزان قیمت در کشور مورد غفلت قرار گرفته است این موضوع را یکی از دلایل بی رغبتی گردشگران خارجی و داخلی دانست و گفت: متاسفانه گران بودن هتل‌ها و بی توجهی به ساخت هتل‌های ارزان قیمت، عدم استانداردسازی خدمات رستوران‌های بین راهی و کمبود مجتمع‌های بین‌راهی از دلایل عمده بی رغبتی گردشگران خارجی و حتی داخلی است.

حال و روز صنعت گردشگری کشور مطلوب نیست

نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه حال و روز صنعت گردشگری کشور مطلوب نیست، افزود: هر چند جاذبه‌های گردشگری اغلب کشورهای همسایه قابل مقایسه با ایران نیستند اما با تامین مناسب زیرساخت‌ها و رونق گردشگری توانستند درآمدزایی مناسب را از این صنعت داشته باشند.

هتل‌های پایتخت بسیار گران است/ اغلب هتل‌ها مناسب قشر مرفه جامعه هستند

وی با انتقاد از اینکه هتل‌های پایتخت بسیار گران است، گفت: اغلب هتل‌ها مناسب قشر مرفه جامعه هستند و به قشر متوسط توجه چندانی نشده این در حالی است که اغلب گردشگران خارجی از قشر متوسط هستند.

برای ترغیب سرمایه‌گذاران اتخاذ سیاست‌های تشویقی مناسب در دستور کار قرار گیرد

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: نیاز است سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و میراث فرهنگی به این امر توجه ویژه‌ای داشته باشند و باید برای ترغیب سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری اتخاذ سیاست‌های تشویقی مناسب در دستور کار قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:
افزایش قیمت ارز، علت تنزل رتبه گردشگری ایرانی‌ها در ترکیه/ دولت و مجلس زمینه سفر ارزان قیمت داخلی را برای اقشار کم درآمد فراهم کنند
درآمد گردشگری ایران کمتر از یک میلیارد دلار است/ مغفول ماندن توسعه حمل و نقل برای رونق گردشگری

هتل‌داران برای درآمد‌زایی بیشتر قیمت هتل‌ها را کاهش دهند/ تنها ۴۰ درصد ظرفیت هتل ها تکمیل می شود

مسعودی با انتقاد از اینکه 60 درصد ظرفیت‌ هتل‌های کشور خالی است، یادآور شد: تنها 40 درصد ظرفیت آنها تکمیل است؛ بی‌شک اگر هتل‌داران قیمت هتل‌های خود را کاهش دهند درآمدزایی بیشتری را می‌توانند داشته باشند و هیچگاه اتاق خالی نخواهند داشت؛ جالب است مسئولانی که آمار خالی هتل ها را اعلام می‌کنند به جای برنامه‌ریزی برای کاهش قیمت هتل‌ها و ساخت هتل‌های ارزان قیمت به فکر توسعه هتل‌های گران قیمت هستند.

افزایش ماندگاری گردشگران نیازمند سرمایه‌گذاری مناسب و ارتقای استانداردها و خدمات حوزه گردشگری

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه برای رفع مشکلات سد راه صنعت گردشگری کشور باید تمامی دستگاه ها همکاری هماهنگی و مناسبی را با سازمان میراث فرهنگی داشته باشند، تصریح کرد: افزایش ماندگاری گردشگران و مسافران نیازمند سرمایه‌گذاری مناسب و ارتقای استانداردها و خدمات حوزه گردشگری است./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش گردشگری