فرج الله رجبی؛

نیازهای بازار مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: باید بازار مسکن را تحریک کرده و تولید مسکن را به ۷۰۰هزار واحد درسال افزایش دهیم.

خانه ملت، فرج الله رجبی در خصوص تاثیر نوسانات ارز بر قیمت مسکن با بیان اینکه طی سه ماهه گذشته تلاطمات زیادی در حوزه ارز داشتیم و شوک اصلی و اولیه راگذراندیم، افزود: سالانه حدود ۳۵۰ تا ۳۸۰ هزار تولید مسکن داریم ، باید بازار مسکن را تحریک کرده و بتوانیم این رقم را به ۷۰۰ هزار واحد مسکن افزایش دهیم. زیرا نیاز جامعه است.

بازار مسکن باید تحریک شود

رجبی تصریح کرد: در صورت افزایش تولید مسکن ، اشتغال و صنایع توسعه یافته و می توانیم از نیروی انسانی بیشتری بهره مند شویم و بازاری برای سرمایه ایجاد کنیم تا سرمایه مردم به سایر بخش ها سرازیر نشود.

وی اظهار کرد: اگر از قبل بازار مسکن را ساماندهی کرده بودیم این روزها که ارز نوسانات زیاد است شاهد بالا رفتن قیمت مسکن نمی‌شدیم.

دستگاه های دولتی باید تصدی گری را ازخود دور کنند

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: نگاه دستگاه های دولتی به سازمان های غیر دولتی باید تغییر کند و در نظر بگیریم که چه میزان پذیرفتند تا تصدی‌گری را از خود دور کنند تا بخش غیردولتی بتواند در بازار تأثیرگذار باشد!.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سازمان نظام مهندسی که توانسته ۲۲ سال دوام بیاورد و ۵۰۰ هزار عضو داشته باشد نمونه ای از سازمانهای مردم نهاد است و باید استقلال این سازمان ها و آزادی عمل ایشان را افزایش دهیم.

وی بیان کرد: تعریف مبهمی از حاکمیت داریم و به همین دلیل این مسائل را به دولت ارجاع می دهیم و با یک تعریف مبهم در این مسائل مداخله می کنیم، اگر سازمان نظام مهندسی بتواند از این گردنه عبور کنند می ‌تواند نقطه عطفی برای سایر سازمان‌های مردم نهاد باشد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: حکم ریاست سازمان نظام مهندسی وی از سوی رئیس جمهور است و آقای آخوندی هم نمی تواند آن را باطل کند.
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازار مسکن