شریعت نژاد:

بازار داخلی و نوسانات قیمت ارز

عضو کمیسیون کشاورزی، گفت: در شرایطی که قیمت محصولی بدون وابستگی و ارتباط ارزی افزایش پیدا می کند اینگونه احساس می شود که دولت نسبت به این اتفاقات بی تفاوت است و متاسفانه اینگونه اتفاقات اعتماد مردم به دولت را کاهش می دهد.

خانه ملت، شمس‌الله شریعت‌نژاد در خصوص کاهش نرخ ارز و تاثیر آن بر قیمت محصولات کشاورزی، اظهار داشت: با دشمن قدرتمند مواجه هستیم و این قدرت را دارد تا مشکلاتی در مسیر کشور ما ایجاد کند و روابط ما را با دولت‌های دیگر تحت تاثیر قرار دهد، دولت‌های دیگر سیاست خود را در خدمت اقتصاد خود قرار می‌دهند بنابراین از سیاست‌های تحریمی آمریکا تمکین می‌کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید فضای انسجام و وحدتی را که در گذشته در کشور خود را نشان می‌داد حفظ کنیم، گفت: با رقابت در خرید کالاها، تحت تاثیر امواج خارجی قرار گرفتن و پرکردن انبارها با کمبود کالا در کشور مواجه می‌شویم.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بسیاری از کالاها تولید داخل هستند که حذف واسطه‌ها و قیمت گذاری آنها به سهولت امکان پذیر است، ادامه داد: گران شدن و با قیمت چندین برابری رسیدن کالاهای تولیدی در داخل کشور به دست مردم قابل توجیه نیست، در شرایطی که قیمت محصولی بدون وابستگی و ارتباط ارزی افزایش پیدا می‌کند اینگونه احساس می‌شود که دولت نسبت به این اتفاقات بی تفاوت و تعزیه گردان است، متاسفانه اینگونه اتفاقات اعتماد مردم به دولت را کاهش می‌دهد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مردم باید اعتماد گذشته را به دولتمردان داشته و احساس نزدیکی کنند، عنوان کرد: در نشستی که با معاون اول رئیس جمهور داشتیم با اطمینان اعلام کرد که در تامین ارز برای واردات کالاهای اساسی مشکلی وجود ندارد و حجم صادرات در سال جاری بیش از سال گذشته است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: باید التهابات جامعه با افزایش سطح اعتماد کاهش داد تا آرامش مجدد به بازارهای داخلی بازگردانده شود./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده