ابطحی عنوان کرد:

روند بازسازی مدارس کشور

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: روندی که امروز وزارت آموزش و پرورش در بازسازی مدارس در پیش گرفته، روند مثبتی است.

خانه ملت؛ سیدمحمدجواد ابطحی درخصوص لزوم بازسازی مدارس قبل از رسیدن فصل سرما توسط وزارت آموزش و پرورش گفت: باتوجه به آنچه در بودجه سال جاری دولت برای بازسازی مدارس تخصیص داده و هم چنین 1000 میلیاردی که تامین بودجه شده، خوشبختانه قدم های رو به جلویی توسط وزارت آموزش و پرورش برداشته شده است.

لزوم در اولویت قرار گرفتن مدارس درحال تخریب جهت بازسازی

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش باید با یک بررسی میدانی از مدارس کشور، مدارسی که درحال تخریب شدن هستند و نیاز جدی به بازسازی دارند را در اولویت قرار دهد و تلاش کند امنیت را برای دانش آموزان فراهم کند.

وی با بیان اینکه هم اکنون در تهران نزدیک به 700 مدرسه در حال تخریب شدن است و نیاز جدی به بازسازی دارد؛ ادامه داد: بنابراین سازمان برنامه و بودجه باید در تخصیص بودجه برای بازسازی مدارس تسریع ببخشد تا آموزش و پرورش سریعا مشکل آنها را حل کند.

برای بازسازی مدارس باید برنامه ای مشخص تدوین شود

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: بسیاری از مدارس کشور باید در برنامه ای مشخص، بازسازی شده و ایمنی های لازم برای دانش آموزان فراهم شود؛ زیرا با توجه به آمار بدست آمده، مدارس زیادی هم اکنون نیازمند بازسازی هستند و باید برای آنها سریعا فکری اتخاذ کرد.

با روند کنونی تا 10 سال آینده مشکل مدارس درحال تخریب نخواهیم داشت

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: روندی که امروز وزارت آموزش و پرورش در بازسازی مدارس در پیش گرفته، روند مثبتی است و اگر این روند ادامه پیدا کند وسازمان برنامه و بودجه ، بودجه و منابع مالی لازم را به موقع تخصیص یدهد در بازه زمانی 5 الی 10 ساله تمام مدارس کشور بازسازی خواهد شد و مشکلی از این بابت در کشور وجود نخواهد داشت./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازسازی، تجهیز مدارس