محمدی مطرح کرد:

اهمیت گسترش مراکز آموزش از راه دور

عضوکمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه گسترش مراکز آموزش از راه دور زمینه گسترش بزه های اجتماعی را در نوجوانانی که ترک تحصیل کردند کاهش می دهد، گفت: مشاوران نقش مهمی در جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان دارند.

خانه ملت؛ داود محمدی با اشاره به ترک تحصیل نوجوانان و گرایش آن‌ها به انجام جرائم و اعتیاد، گفت: اکثر افرادی که در مراکز بازپروری حضور دارند ترک تحصیل کرده‌اند به همین دلیل توصیه کارشناسان حوزه آموزش جلوگیری از ترک تحصیل دانش‌آموزان است؛ این افراد آینده خوبی ندارند و احتمال درگیر شدنشان به بزه‌های اجتماعی زیاد است این در حالی است که اگر این افراد ترک تحصیل نکنند با این آسیب‌ها برخوردی ندارند یا مهارت لازم برای روبه رو شدن با آنها را می‌آموزند.

زمانی که دانش‌آموز ترک تحصیل می‌کند خانواده دیگر پذیرای او نیست بنابراین ناچار است وارد جامعه شود در این حالت گروه دوستان او تغییر می‌کند و اکثر این دوستان افرادی هستند که آنها نیز ترک تحصیل کردند و با بزه‌های اجتماعی دست و پنجه نرم می‌کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 90 درصد افرادی که ترک تحصیل می‌کنند آینده خوبی ندارند، افزود: زمانی که دانش‌آموز ترک تحصیل می‌کند خانواده دیگر پذیرای او نیست بنابراین ناچار است وارد جامعه شود در این حالت گروه دوستان او تغییر می‌کند و اکثر این دوستان افرادی هستند که آنها نیز ترک تحصیل کردند و با بزه‌های اجتماعی دست و پنجه نرم می‌کنند.

احتمال در گیر شدن افرادی که ترک تحصیل می‌کنند با بزه های اجتماعی زیاد است

وی بیان کرد: تعداد کمی از افرادی که ترک تحصیل می کنند به دنبال کسب مهارت و شغل می‌روند این افراد اوقات فراغت خود را در با کارهای عبث و بیهوده پر می‌کنند و همین موضوع احتمال درگیر شدن آنها با جرایم و مواد مخدر را افزایش می‌دهد.

گسترش مراکز آموزش از راه دور؛ جلوگیری از درگیر شدن نوجوانان با بزه‎های اجتماعی

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه مراکز آموزش از راه دور با هدف آموزش بازماندگان از تحصیل تاسیس شد، اظهار کرد: یکی از اقدامات مناسب آموزش و پرورش ایجاد زمینه‌های لازم برای تحصیل دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل بود چراکه با این فرآیند افرادی که ترک تحصیل کردند می توانند علاوه بر شاغل بودن تحصیلات خود را نیز ادامه دهند.

آموزش از راه دور به درستی اجرا نشد و تاثیرات موردنظر را نداشت

محمدی با انتقاد از اینکه آموزش از راه دور به درستی اجرا نشد و راه به جایی نبرد، خاطرنشان کرد: از آنجایی که برنامه‌ریزی‌های لازم انجام نگرفته بود، ساماندهی مناسبی در حوزه برگزاری امتحانات صورت نگرفت و مسئله هزینه و شهریه این مراکز حل نشد بنابراین افرادی که ترک تحصیل کردند نتوانستند از این فرصت استفاده کنند؛ آنها امکان پرداخت شهریه را نداشتند.

مشاوران نقش مهمی در جلوگیری از ترک تحصیل دانش‌آموزان دارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش باید تمامی هم و غم خود را جلوگیری از ترک تحصیل دانش‌آموزان قرار دهد، عنوان کرد: نقش مشاوران در کاهش ترک تحصیل دانش آموزان را نمی‌توان نادیده گرفت این عناصر می توانند با روش های کارشناسی مشکلات و دغدغه های دانش آموزان را تاحدودی برطرف کرده و از ترک تحصیل آنها جلوگیری کنند./
 

برچسب ها

آموزش عالی، اخبار برگزیده