میرزاده عنوان کرد؛

راهکار پیشگیر افت تحصیلی دانشجویان

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: وزارت علوم باید مراکز مشاوره در دانشگاه ها را تقویت کرده و از ظرفیت اساتید مشاوره برای ارتقای فضای آموزشی علی الخصوص در دانشگاه های کشور استفاده کنند.

  خانه ملت : میرزاده در خصوص لزوم وجود مراکز مشاوره در دانشگاه ها و موسسات آموزشی در کشور گفت: مراکز مشاوره و راهنمایی وجهه و جایگاه قانونی در دانشگاه ها و موسسات آموزشی دارند؛ بنابراین وجود آنها امری ضروری و لازم است.

بهره مندی از مراکز مشاوره در دانشگاه ها از افت تحصیلی دانشجویان جلوگیری می کند

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دوره دانشجویی، دوره بسیار حساس است که اغلب دانشجویان نیازمند مشاوره آموزشی و راهنمایی های لازم هستند، زیرا مشکلات موجود در مقابل بسیاری از دانشجویان اعم از دوری از خانواده، مشکلات خوابگاهی و برخی از مشکلات آموزشی سبب افت تحصیلی می شود که با مراجعه آنها به مراکز مشاوره دانشگاهی می توانند بر بسیاری از مشکلات فائق آیند.

وی ادامه داد: وزارت علوم باید مراکز مشاوره در دانشگاه ها را تقویت کرده و از ظرفیت اساتید مشاوره برای ارتقای فضای آموزشی علی الخصوص در دانشگاه های کشور استفاده کنند؛ زیرا بسیاری از ناهنجاری ها در کشور به دلیل عدم مراجعه به مشاور و راهنمای تحصیلی است که می توان با آموزش های لازم در این خصوص بسیاری از ناهنجاری ها و مشکلات دوره دانشجویی را به میزان بسیار نسبتا بالایی کاهش داد.

وضعیت مراکز مشاوره در دانشگاه ها نامساعد است

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خاتمه تاکید کرد: هم اکنون مراکز مشاوره در دانشگاه ها و موسسات آموزشی در وضعیت مناسبی بسر نمی برند، لذا از دولت و وزارت علوم انتظار می رود که جهت تثبیت این مراکز در دانشگاه ها اقداماتی مناسب و عملی انجام دهند و جایگاه این مراکز را که از اولویت های مهم در سیستم آموزشی کشور است، به نقطه مطمئن و عالی برسانند./

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بلندمدت افت تحصیلی، خدمات مشاوره گسترده در زمینه های متعدد، دانشگاه