ساعی عنوان کرد؛

اهمیت تعامل بین والدین و فرزندان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس معتقد است: صمیمیت بین والدین و فرزندان هیچ زمانی نباید کمرنگ شود، اگر این صمیمیت کمرنگ شود فرزندان افراد دیگری را برای خود انتخاب می کنند تا خلا عاطفی خود را پر کنند.

 خانه ملت: زهرا ساعی  با اشاره به اهمیت تعامل بین والدین و فرزندان برای درک متقابل و ایجاد یک خانواده با نشاط گفت: فضای گفتمانی در خانواده باید تقویت شود با توجه به اینکه در برخی از خانواده‌ها هم پدر و هم مادر شاغل هستند و بحث استفاده افراطی از اینترنت، فرصت گفتگو در خانواده‌ها را پایین آورده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در خانواده‌ها می‌بینیم که یک نوع افتراق و دوری در خانواده‌ها نسبت به قبل ایجاد شده و آن گرمی که باید باشه در برخی از خانواده‌ها نیست. تربیت کودکان بسیار ویژه است و نگاهی که پدر و مادر به این حوزه دارند باید نگاهی با تامل و با اطلاعات و آگاهی باشد.

باب گفتگو و تعامل پدر و مادر با هم و با فرزندان نباید کمرنگ و یا بسته شود

ساعی خاطرنشان کرد: در حال حاضر سطح سواد در کشور بالا رفته است و پدر و مادرها تحصیل‌کرده هستند و دسترسی به کتب آموزشی تربیت صحیح کودکان، دسترسی به مشاوره و یک‌سری مسائل فراهم است اما باید حس گفتگو و تعامل را در خانواده تقویت کنیم. باب گفتگو و تعامل پدر و مادر با هم و با فرزندان نباید کمرنگ و یا بسته شود.

صمیمیت بین والدین و فرزندان هیچ‌زمانی نباید کمرنگ شود

عضو فراکسیون جوانان مجلس تصریح کرد: فرزندان در هر رده سنی که هستند با توجه به همان رده سنی‌شان با یک زبان خاصی باید با آنها برخورد شود و صمیمیت بین والدین و فرزندان هیچ‌زمانی نباید کمرنگ شود چرا که اگر این اتفاق نیوفتد فرزندان به جای پدر و مادر افراد دیگری را برای خود انتخاب می‌کنند تا آن صمیمیت لازم را داشته باشند و خلا عاطفی خود را پر کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: این افراد بعد از یک سنی طرف مشورت فرزندان قرار می‌گیرند و از سویی فرزندان در مقابل والدین خود مشورت‌پذیر نیستند و نمی‌توانند درک مشترکی با پدر و مادر خود در مسائل داشته باشند و به مرور شکاف بین نسلی بیشتر می‌شود و پدر و مادر نیز نمی‌توانند گفتمان لازم را بین خود و فرزندانشان ایجاد کنند و در این صورت فرزندان و پدر و مادر نمی‌توانند در موارد مختلف یکدیگر را درک کنند./

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، تعامل، والدین و کودک