ابراهیمی یادآور شد؛

محیط بانان با دستان خالی از حیات وحش محافظت می کنند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس استفاده اجباری محیط بانان از جلیقه ضد گلوله را اقدامی موثر در جهت حفظ جان و افزایش ضریب زنده ماندن آنها دانست.

  خانه ملت؛ علی ابراهیمی با ارزیابی مثبت استفاده اجباری محیط بانان از جلیقه ضد گلوله گفت: محیط بانان به طور مداوم در معرض خطراتی از ناحیه شکارچیان غیرمجاز قرار دارند و تجهیز آنها می‌تواند جانشان را در برابر خطرات حفظ و ضریب زنده ماندن آنها را افزایش دهد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه محیط‌بانان با دستان خالی و کمترین تجهیزات و امکانات از جان حیات وحش در مقابل شکارچیان غیرمجاز دفاع می‌کنند، افزود: در دنیا محیط بانان به پیشرفته ترین امکانات مجهز هستند اما متاسفانه محیط بانان ما بارها جان خود را در مواجهه با شکارچیان غیرمجاز به دلیل کمبود امکانات از دست داده اند.

کمبود محیط بان در برخی مناطق نسل حیات وحش را در معرض انقراض قرار داده است

وی با یادآوری اینکه تعداد شکارچیان غیرمجاز در حال افزایش است و باید تعداد محیط بانان نیز افزایش یابد، ادامه داد: متاسفانه کمبود محیط بان در برخی مناطق نسل حیات وحش را در معرض انقراض قرار داده و موجب افزایش تعدی و تعرض به پاسداران محیط زیست شده است.

محیط بانان با کمبود بیسیم مواجه هستند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه محیط بانان با کمبود بیسیم مواجه هستند، گفت: هر چند بیسیم جزو وسایل ضروری و حیاتی محیط‌‌بانان به شمار می‌رود اما متاسفانه برخی از آنها این وسیله حیاتی را در اختیار ندارند و در صورت تخریب تعمیر آن مدت‌ها زمان می‌برد.

اعتبار مورد نیاز برای تهیه تجهیزات محیط‌بانان باید از طریق اعتبارات ملی تامین شود

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، راهکار حفاظت بهتر از حیات وحش را تامین امکانات پیشرفته برای محیط‌بانان دانست و یادآور شد: اعتبار مورد نیاز برای تهیه تجهیزات محیط‌بانان باید از طریق اعتبارات ملی تامین شود و همچنین کمک دولت را می‌طلبد و از سویی باید از ظرفیت سازمان های مردم نهاد نیز استفاده کرد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعتبارات، انقراض