بیرانوندی یادآور شد؛

جای خالی ورزش در مدارس

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در مدارس کشور هم جای خالی ورزش مشهود است و هم نشاط، بر ضرورت استفاده بهینه از فضا و امکانات موجود تاکید کرد.

 خانه ملت؛ محمد بیرانوندی با انتقاد از پایین بودن سرانه ورزشی در میان دانش‌آموزان گفت: دو مساله در این میان مطرح است؛ نخست اینکه امکانات لازم وجود ندارد و دیگر اینکه باور کافی به اهمیت این امر در میان مسئولان و مدیران آموزشی مشاهده نمی‌شود.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: در مدارس کشور هم جای خالی ورزش مشهود است و هم نشاط؛ اگر این باور به وجود آید که حتی در کلاس درس هم می‌توان چند حرکت نشاط انگیز ورزشی انجام داد، از وضع موجود و با امکانات فعلی می‌توان به حداقل‌ها رسید.

وی با بیان اینکه کسی توقع ندارد از مسیر ورزش در مدارس به ورزش حرفه‌ای رسید، ادامه داد: ما از حداقل‌ها هم بی بهره‌ایم؛ با وجود آنکه امکانات به اندازه کافی وجود ندارد، می‌توان با اراده و تعامل از وضع موجود بهره کافی را برد.

حیاط کوچک مدرسه‌ها مانع ورزش مدارس نشود

بیرانوندی تصریح کرد: برخی می‌گویند مدرسه‌ها حیاط کوچکی دارد ولی اگر اراده کافی وجود داشته باشد، می‌توان در کلاس درس هم حرکات ورزشی انجام داد؛ یک مربی ورزشی و چند حرکت متناسب بدنی و کششی نه تنها می‌تواند معجزه‌گر و نشاط‌آور باشد بلکه آسیب‌های فیزیکی را از دانش‌آموزان دور می‌کند؛ ضمن آنکه نباید از ورزش صبحگاهی در مدارس غافل شد.

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: البته بدیهی است که برای تقویت ورزش مدارس باید بر افزایش سرانه ورزش در مدارس و زیرساخت‌ها تمرکز شود؛ لذا برای تحقق چنین برنامه‌ای، استفاده از فضاهای بلااستفاده آموزشی باید در دستور کار قرار گیرد و از آنجا که آموزش و پرورش این فضاهای آموزشی بلااستفاده را نمی‌تواند واگذار کند، باید با برنامه‌ریزی لازم این فضاها با تغییر کاربری به مکان ورزشی و تجاری تبدیل شوند./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اماکن ورزشی، کمک به مدرسه