خبر

مسیر شما: اخبار هراس آمریکا از تقویت حشد شعبی در عراق
هراس آمریکا از تقویت حشد شعبی در عراق

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد تجزیه عراق با تلاش نیروهای حشد شعبی شکست خورد از این رو امروزه شاهد تقویت حضور این نیروها در عرصه های مختلف هستیم.

  خانه ملت؛ سیدمحمدجواد ابطحی  در رابطه با اهداف تقویت حضور نیروهای حشد شعبی در مرزهای عراق و سوریه، گفت: بر اساس آیه قرآن مبنی بر اینکه (وَمَکَرُوا وَمَکَرَ اللَّهُ وَاللَّهُ خَیْرُ الْمَاکِرِینَ)، آمریکایی ها هر گاه به دنبال تجزیه طلبی بوده اند با پاسخ بالعکس مواجه شده اند که شکل گیری حشد شعبی نیز نمونه ای از آن محسوب می شود.

تجزیه عراق با تلاش نیروهای حشد شعبی شکست خورد

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ائتلاف آمریکایی درصدد تجزیه عراق و سوریه است، اظهار کرد: بر این اساس گروه تروریستی – تکفیری داعش را ایجاد کردند اما با مقاومت مردمی مانند نیروهای حشد شعبی و ائتلاف های دیگر این نقشه با شکست روبرو شد.

هراس آمریکا از تقویت حشد شعبی در عراق

وی با بیان اینکه حشد شعبی برگرفته از الگوی نیروی مقاومت بسیج کشورمان است، ادامه داد: بنابراین می توان اذعان کرد که امروزه آمریکایی ها هراس دارند که اگر به نیروهای حشد شعبی میدان بیشتری داده شود، زمینه مقاومت سخت با آنها در عراق بوجود خواهد آمد و نیروهای ایالات متحده باید از این کشور خارج شوند.

امروزه آمریکایی ها هراس دارند که اگر به نیروهای حشد شعبی میدان بیشتری داده شود، زمینه مقاومت سخت با آنها در عراق بوجود خواهد آمد و نیروهای ایالات متحده باید از این کشور خارج شوند

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه به دلیل خلاء امنیتی بوجود آمده در مرزهای عراق و سوریه تعدادی از نیروهای داعشی نفوذ کرده اند که همین امر سبب شده حضور نیروهای مذکور در مرزهای عراق و سوریه تقویت شود، تصریح کرد: بنابراین باید گفت که آمریکایی ها می خواهند از هر فرصتی برای ایجاد اختلال در مرز دو کشور استفاده کنند اما با وجود نیروهای مردمی فرصت از آنها گرفته می شود.

تلاش داعش برای ضربه زدن به بسیج مردمی عراق

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: چندی پیش شاهد حمله انتحاری داعش در شهر القائم واقع در مرزهای عراق با سوریه بودیم که هدف انها مقر نیروهای حشد شعبی بود از این رو می توان دریافت که بسیج مردمی عراق به عنوان خاری در چشم دشمنان مردم این کشور است./

نظر شما
مشخصات خبر