سلیمی تاکید کرد:

آسیب های اجتماعی دغدغه اساسی در جامعه

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس گفت: آسیب های اجتماعی امروزه یکی از دغدغه های اساسی در جامعه محسوب می شوند و یکی از مهمترین راهکارهای رفع این مشکلات، استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد است.

خانه‌ملت؛ اصغر سلیمی  در رابطه با هزینه های سرسام‌آور درمان افراد آسیب دیده‌های اجتماعی گفت: بسیاری از معتادان متجاهر و کارتن‌خواب‌ها با مشکلات درمانی و بهداشتی مواجه هستند، هزینه درمانی آنها به خاطر نداشتن هویت مشخص و دفترچه درمانی به صورت آزاد پرداخت می‌شود و هیچ یارانه‌ای برای سازمان‌های متولی در نظر گرفته نشده است. به دلیل پر هزینه بودن درمانی آسیب دیده‌های اجتماعی باید همه دستگاه‌ها متولی همکاری کنند چرا که یک وزارتخانه تنها نمی‌تواند تمام مسئولیت این افراد را بر دوش بکشد
.
دولت توان پرداخت هزینه درمانی معتادان متجاهر را ندارد، سمن‌ها ورود کنند
نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از مشکلات و بیماری های افراد آسیب دیده اجتماعی مزمن و هزینه بر بوده و دولت به تنهایی نمی‌تواند هزینه درمان و نگه داری از آنها را بپردازد. در این شرایط باید خیرین، سمن‌ها و بخش خصوصی وارد شوند و به مجموعه دولت کمک کنند. کارتن خواب‌ها، بی خانمان‌ها و معتادان متجاهر احتیاج دارند، یک کار گروه ویژه تمامی مسائل مربوط به آنها را پیگیری کند و با تقسیم کار این افراد را به زندگی عادی خود برگرداند.


این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به نقش سازمان های مردم نهاد در کنترل و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی گفت: آسیب‌های اجتماعی امروزه یکی از دغدغه‌های اساسی در جامعه محسوب می‌شوند و یکی از مهمترین راهکارهای رفع این مشکلات، استفاده از ظرفیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد است. با گسترش فعالیت سمن ها در جامعه می توان به اهدافی همچون کوچک‌سازی دولت، توانمندسازی مردم و مقابله با آسیب های اجتماعی دست یافت.

سازمان‌های مردم نهاد بستر لازم را برای حضور مردم فراهم می‌کند

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان ها و نهادهای مردمی، با افزایش روحیه و انگیزه مسئولیت پذیری در افراد جامعه، می توانند زمینه و بستر لازم را برای حضور مردم در تمامی مراحل مربوط به تصمیم گیری و اجرای آن فراهم کنند و بدین ترتیب جامعه را به سمت سلامت و دور بودن از آسیب ها سوق دهند./

 

برچسب ها

آسیب شناسی، اخبار برگزیده، ارائه خدمات بهداشتی و درمان، معتادان