احد آزادی خواه تاکید کرد؛

13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی

عضو هیأت رئیسه فراکسیون فرهنگیان مجلس جنبش های دانش آموزی و دانشجویی را سرآمد حرکت های انقلابی در کشور خواند و نقش دانش آموزان را همواره نقشی فعال و فراموش ناشدنی در تاریخ انقلاب برشمرد.

     خانه ملت؛ احد آزادی خواه با اشاره به در پیش بودن یوم الله 13 آبان ماه این روز را یکی از قله های رفیع انقلاب خواند که منجر به خلق چنین حماسه ای شد و گرامیداشت و پاسداشت سالانه این حرکت دانش آموزی را موجب پاسداشت سالانه این حرکت دانش آموزی را موجب زنده نگهه داشتن نهضت های دانشجویی و دانش آموزی در کشور دانست .  

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران همواره با حرکت‌ها و گام‌های فرهنگیان همراه بوده است، ادامه داد: روز 13 آبان یکی از روزهایی است که دانش آموزان و دانشجویان با نهضت هوشمندانه‌ توأم با بصیرت گام مؤثری در اعتراض نسبت به استبداد و رژیم ستم شاهی را بروز دادند و تا صدای اعتراض خود را به گوش همگان رسانند.                                                                                                                          
وی تأکید کرد: امروز پس از گذشت 4 دهه از انقلاب اسلامی و در آستانه جشن 40 سالگی انقلاب، گرامیداشت این روز در مقابل نقشه‌های استبداد و استکبار جهانی برای فشار و تحریم علیه ایران، نقشه‌‎های استبداد و استکبار نقش بر آب خواهد شد.

آزادی‌خواه با یادآوری اینکه دانش آموزان آگاه و رشید ما در مبارزه با استکبار، همواره نقشی فعال و فراموش ناشدنی ایفا کرده‌اند، افزود: این بصریت افزایی امروز نیز باید از طریق آموزش و پرورش به دانش آموزان منتقل و این دانش آموزان همچون سال‌‎های ابتدایی انقلاب، آیینه احساس و شعور مردم انقلابی و مسلمان ایران باشند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: امسال نیز دانش آموزان ما در گرامیداشت و پاسداشت نام و یاد شهدای 13 آبان سال 1357 با مشت‌هایی گره کرده در برابر استکبار و استبداد ایستادگی خواهند کرد و پر شور تر از همیشه آغازگر جنبش استبداد ستیزی خواهند بود./

 

برچسب ها

13آبان، اخبار برگزیده، اساتید دانشگاه، دانش آموزان، دانشجویان