سلیمی تاکید گرد؛

آموزش و پرورش در سیاست گذاری ها دانش آموزان محروم را در اولویت قرار دهد

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصمیم وزیر آموزش و پرورش مبنی بر پخش بازی فوتبال تیم های پرسپولیس با کاشیما-ی ژاپن را آغاز خوبی برای دستیابی به رویکردهای عملی مدرسه محوری دانست.

خانه ملت؛ علیرضا سلیمی  اجازه وزیر آموزش و پرورش به مدارس مبنی بر پخش بازی فوتبال تیم‌های پرسپولیس و کاشیما-ی ژاپن برای دانش‌آموزان را در راستای تحقق رویکرد مدرسه‌محوری عنوان کرد و گفت: اگرچه این تصمیم حرکت قابل‌توجهی در راستای اجرای رویکرد مدرسه‌محوری است اما نبود عدالت آموزشی در مدارس سراسر کشور مانع از اجرای عادلانه همین تصمیم ساده شد چراکه بسیاری از مدارس حتی از داشتن یک تلویزیون یا رادیو معمولی برای پخش تصویری و صوتی بازی مذکور محروم بودند.

باز هم جای شکرش باقی است که معلمی گوشی هوشمند داشته و توانسته بازی را برای بچه‌های خود نمایش دهد اما بسیاری از معلمان به دلیل وضعیت مالی نامناسب حتی از داشتن یک گوشی هوشمند نیز محروم هستند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه معلمی در مدرسه‌ای دورافتاده با گوشی همراه خود این بازی را برای دانش‌آموزان به نمایش گذاشته است، افزود: باز هم جای شکرش باقی است که این معلم گوشی هوشمند داشته است و توانسته این کار را برای بچه‌های خود انجام دهد اما بسیاری از معلمان به دلیل وضعیت مالی نامناسب حتی از داشتن یک گوشی هوشمند نیز محروم هستند.

افزایش امکانات مدارس محروم لازمه اجرای رویکرد مدرسه‌محوری

وی در حالی که معتقد است رسیدن خبر نمایش فوتبال در برخی از مدارس به گوش دانش‌آموزانی که از این امکان محروم هستند به‌یقین احساس بسیار ناخوشایندی را در آن‌ها ایجاد می‌کند، ادامه داد: اگرچه این مسئله ناخوشایند است اما نباید مانع از اجرای طرح‌های مدرسه‌محوری شود بلکه باید عاملی باشد برای افزایش امکانات و تجهیزات مدارس محروم.

آموزش و پرورش در سیاست‌گذاری‌ها دانش‌آموزان محروم را در اولویت قرار دهد

سلیمی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش در تصمیمات و سیاست‌گذاری‌ها دانش‌آموزان محروم را در اولویت قرار دهد، اضافه کرد: مدرسه‌محوری دارای الزاماتی است که اصلی‌ترین آن تکمیل زیرساخت‌هاست، درواقع بدون داشتن زیرساخت‌ها چطور می‌توان مجموعه تصمیماتی را به مدیران، معلمان و اولیاء ارجاع داد؟

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین تصمیم وزیر آموزش و پرورش مبنی بر پخش بازی فوتبال تیم‌های پرسپولیس با کاشیما-ی ژاپن را آغاز خوبی برای دستیابی به رویکردهای عملی مدرسه‌محوری دانست./
 

برچسب ها

آموزش، آموزش و پرورش، اخبار برگزیده، بهبود وضعیت مناطق محروم، حمایت از محرومان، دانش آموزان