ابوترابی تاکید کرد؛

تلاش برای جلوگیری از بررسی پرونده عربستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس اعتقاد دارد شورای حقوق بشر سازمان ملل می تواند سعودی ها را بخاطر نقض قوانین بین المللی محکوم کند.

خانه‌ملت ؛ ابوالفضل ابوترابی ابوافضل ابوترابی در خصوص اهمیت بررسی وضعیت حقوق بشری عربستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل، گفت: امروزه افکار عمومی دنیا شاهد قتل عام مردم مظلوم یمن توسط ائتلاف سعودی است و این امر موجب شده تا کشورهای عضو نسبت به این امر اعتراض داشته باشند.

تلاش کمپین های حقوق بشری برای مقابله با اقدامات ضدحقوق بشری عربستان

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین نباید فراموش کرد که چندی پیش سعودی ها در ترکیه روزنامه نگار منتقد عربستانی را به قتل رساندند و این امر نیز در رسانه های دنیا بازتاب گسترده ای داشت لذا امروزه نیاز بیش از هر وقت دیگری کمپین های حقوق بشری درصدد رسیدگی به جایگاه سعودی ها در مواجه با مولفه حقوق بشر هستند.

دلارهای نفتی سعودی ابزاری برای سرپوش گذاشتن بر اقدامات ضد حقوق بشری

وی با اشاره به اینکه سعودی ها همواره با هزینه دلارهای نفتی توانسته اند بر اقدامات ضد حقوق بشری خودشان سرپوش بگذارند، ادامه داد: این مهم در حالیست که در سال های گذشته حتی عربستان به عنوان عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل انتخاب شد و زمینه بهت و حیرت همه بشردوستان را فراهم کرد.

مدعیان حقوق بشر امروزه در مظان اتمام هستند

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن بیان اینکه سعودی ها حتی حقوق اولیه زنان را رعایت نمی کنند اما همواره مدعی رعایت حقوق بشر هستند، اظهار کرد: بر این اساس مشاهده می شود کمپین‌های عفو بین‌الملل در خاورمیانه و غیره درصدد بیدار کردن کشورهای عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل هستند تا از این طریق وضعیت حقوق بشری سعودی ها پیگیری شود.

کمپین‌های عفو بین‌الملل در خاورمیانه و غیره درصدد بیدار کردن کشورهای عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل هستند تا از این طریق وضعیت حقوق بشری سعودی ها پیگیری شود.


تلاش آمریکا و اسرائیل برای جلوگیری از بررسی پرونده عربستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همپیمانان سعودی ها از جمله ایالات متحده و اسرائیلی ها همواره تلاش می کنند تا عربستان مصون بماند، خاطرنشان کرد: بر این اساس جلسه شورای حقوق بشر سازمان ملل موقعیت مناسبی برای زیر ذره بین بردن اقدامات ضدحقوق بشری عربستان محسوب می شود./

برچسب ها

آل سعود، آمریکا، اخبار برگزیده، حقوق بشر، عرب، عربستان