دهمرده تاکید کرد ؛

اهمیت مشارکت نخبگان در برنامه ریزی های کشور

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عدم تشکیل هیات امنای صندوق نشان از نبود جدیت، پشتکار و برنامه ریزی مدون در این صندوق دانست و گفت: با این وجود معاونت علمی ریاست جمهوری بدون حاشیه شرکت های دانش بنیان را به خوبی به ثبات رسیده است.

  خانه ملت ؛ حبیب الله دهمرده با اشاره به اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی نتوانسته انتظار پژوهشگران و کارآفرینان را آنطور که باید برآورده سازد، گفت: عدم تشکیل هیات امنای صندوق نشان از نبود جدیت، پشتکار و برنامه‌ریزی مدون در این صندوق است چراکه نداشتن هیات امناء تاثیر بسیار مستقیمی در عملکرد آن‌ها خواهد داشت ضمن آنکه مسئولان صندوق باید خروجی قابل اندازه‌گیری، براساس چارچوب اساسنامه ارائه دهد.

طولانی شدن فرآیند ارزیابی و تصویب ایده‌های پژوهشگران؛ ایراد وارده به صندوق

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طولانی شدن فرآیند ارزیابی و تصویب ایده‌های پژوهشگران دانش‌بنیان ایراد دیگری است که باید به صندوق وارد دانست، افزود: تاخیر در تشکیل جلسات هیئت امنای صندوق، هزینه‌کرد بودجه‌ها بدون مصوبه هیئت امناء، دوری از هدف اصلی تشکیل صندوق به‌عنوان تکمیل‌کننده زنجیره ایده تا بازار و تجاری‌سازی ایده‌ها از دیگر موارد مورد انتقاد به این صندوق است.

اهمیت مشارکت نخبگان و دانشگاهیان در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌های اجرایی کشور

وی به اهمیت مشارکت نخبگان و دانشگاهیان در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌های اجرایی کشور اشاره کرد، گفت: اجرای فراخوان رهبری در جهت مشارکت نخبگان در برنامه‌ریزی‌ها و سیاستگذاری‌های کشوری بسیار حائزاهمیت است.

دهمرده با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان، دانش را به ثروت تبدیل می‌کنند، اظهار کرد: اکنون 4 میلیون دانشجو در کشور وجود دارد که این مهم می‌تواند پتانسل خوبی برای توسعه اقتصاد دانش بنیان باشد.

معاونت علمی ریاست‌جمهوری بدون حاشیه شرکت‌های دانش‌بنیان را به ثبات رسانده

وی با اشاره به اینکه حمایت و ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از وظایف معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری است، ادامه داد: خوشبختانه این معاونت بدون حاشیه در این خصوص خوب فعالیت کرده و شرکت‌های دانش‌بنیان به ثبات رسیده‌اند، حتی برخی اشتغال‌های جدید نیز زاییده شرکت‌های مذکور است.

ضرورت سرمایه‌گذاری در مراکز تحقیقاتی و رونق صندوق نورآوری و شکوفایی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی همچون دکترا نیازمند شرایط پژوهشی و تحقیقاتی بیشتری هستند لذا باید تمامی دستگاه‌های مرتبط پای کار بیایند، افزود: سرمایه‌گذاری در مراکز تحقیقاتی و رونق صندوق نورآوری و شکوفایی در راستای حمایت از نخبگان ضروری است./
 

برچسب ها

آسیب شناسی وضعیت سرمایه گذاری خارجی در بازار سرمایه ایران، اخبار برگزیده، افزایش سرمایه گذاری صنعتی، نخبگان، نخبگان ایرانی