ولی الله نانوا کناری تاکید کرد؛

اتفاقی در صادرات نفت کشور با خروج امریکا از برجام نمی افتد​

عض کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: شرایط تحریمی امروز سخت تر از شرایط هشت سال دفاع مقدس نیست. آن زمان همه با صدام همسو و همپیمان شده بودند و ما تنها بودیم. حال در شرایط فعلی اروپایی ها با آمریکایی ها مخالف هستند.

 خانه ملت ؛ ولی الله نانواکناری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که معافیت هشت کشور برای خرید نفت از ایران به معنای شکست آمریکا است، گفت: در شرایط فعلی و با اعمال تحریم‌های جدید باید همبستگی میان دولت و ملت سرلوحه کارها قرار گیرد.

ولی‌الله نانواکناری اظهار کرد: هدف آمریکا به صفر رساندن فروش نفت ایران بود اما با مقاومت برخی کشورهای اروپایی و کشورهای دیگری همچون چین و هند مواجه شد که اعلام کردند نمی‌توانند به خواسته آمریکا جامع عمل بپوشانند. این باعث عقب‌نشینی آمریکا شد و آمریکا با پذیرش شکست به کشورها اجازه خرید نفت از ایران و معامله را داد.

اتفاقی در صادرات نفت کشور با خروج امریکا از برجام نمی افتد​

وی ادامه داد: تحریم و معافیت هشت کشور از خرید نفت ایران، همه نشان از باور به اقتدار ایران دارند. ایران کشور قدرتمند و بزرگی است که همه به اثرگذاری در منطقه معتقدند و می‌دانند که هیچ کس نمی‌تواند ایران را حذف کند.

وی با بیان این‌که «باید در چنین شرایطی با مدیریت صحیح و مدبرانه‌ و با صداقت با مردم برخورد کرد»، ادامه داد: شرایط امروز سخت‌تر از شرایط هشت سال دفاع مقدس نیست. آن زمان همه با صدام همسو و همپیمان شده بودند و ما تنها بودیم. حال در شرایط فعلی اروپایی‌ها با آمریکایی‌ها مخالف هستند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مسئولان و مردم باید همبستگی و صداقت بین دولت و ملت را سرلوحه کار قرار دهند تا بتوان از این شرایط سربلند بیرون آمد.

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارز، ارزش واردات، اقتصاد نفتی، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، توسعه صادرات، دفاع مقدس