دهقانی فیروزآبادی مطرح کرد؛

عربستان و امارات دست نشانده آمریکا و اسرائیل در منطقه

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به جنایات آل سعود در منطقه، گفت: بن سلمان به صورت شفاف و برای تامین منافع آمریکا و اسرائیل اهداف تروریستی را دنبال می کند.

 خانه‌ملت ؛ کمال دهقانی فیروز آبادی در واکنش به گزارش نیویورک تایمز در مورد قصد سعودی‌ها برای ترور سردار قاسم سلیمانی، گفت: دولت تروریست پرور اسرائیل در رتبه نخست چنین برنامه‌ریزی‌هایی قرار دارد، اسرائیل اشغالگر در منطقه خاورمیانه سرزمین‌های مسلمانان را در طول سالیان اشغال کرده و از طریق قدرت‌هایی چون امریکا و انگلیس سعی کرده به تجاوزات آشکار خود رسمیت بخشد.

عربستان و امارات دست نشانده آمریکا و اسرائیل در منطقه

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این قدرت‌ها بسیاری از کشورهای منطقه را نیز به سازش با خود کشانده و عهدنامه‌هایی چون کمپ دیوید با آنها امضا کردند، برخی از کشورها هم که نتوانستند به سازش با خود بکشانند وابسته خود کردند لذا دولت‌های عربستان و امارات آلت دست آمریکا و اسرائیل شدند. این کشورها در خفا با اسرائیل همراهی می‌کنند، از هیمن رو این دولت‌ها جایگاهی برای دفاع از حقوق مردم ندارند کما اینکه هیچ گاه از جانب مردم سخن نمی‌گویند زیرا وابسته به اسرائیل و آمریکا هستند.

مقابله با ایران به جهت حمایت جمهوری اسلامی از حقوق ملت فلسطین و استقلال خود

وی افزود: این کشورها از هر ابزاری برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران استفاده می‌کنند زیرا ایران از حقوق ملت فلسطین و استقلال خود دفاع می‌کند، این کشورها به راحتی نمی‌توانند جنگ علیه ایران تحمیل کنند اما از طریق پشتیبانی گروه‌های تروریستی داخل و خارج سعی می‌کنند به ایران ضربه بزنند. همانگونه که سعودی‌ها در مقابله با حزب الله بر‌ می‌آید یا به مقابله با حماس می‌پردازد.

دهقانی فیروزآبادی معتقد است: عربستان سعودی زمانی که محور مقاومت برای مقابله با حکومت اسرائیل تشکیل شد، داعش را بسیج کرد تا در سوریه بحران ایجاد کند و حکومت مردمی و قانوین سوریه سرنگون کند تا در جهت منافع آمریکا و اسرائیل خدمت کرده باشند. سعودی‌ها همچنین آلت دست آمریکایی‌ها شدند و از گروهک خائن منافق در ایران حمایت کردند و به جمهوری اسلامی ایران ضربه زدند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: محمد بن سلمان صراحتا از کشیده شدن جنگ به مرزهای ایران صحبت می‌کند و به تروریست‌ها کمک مالی می‌کند تا عملیات کوری را در ایران انجام دهند، نمونه آن اتفاقی بود که در مجلس شورای اسلامی یا در رژه اهواز رخ داد. پشت پرده همه این جنایت‌ها همان چیزی است که جنایت اخیر خاشقجی را رقم زد.

وی ادامه داد: در رأس القاعده هم یک سعودی قرار گرفته بود. جنایاتی که سعودی‌ها به صورت پنهان می‌کنند اگر آشکار شود تنها برای آل سعود رسوایی به جا می‌ماند. آمریکایی‌ها به تازگی متوجه شدند که با چه جنایتکارهایی روبه رو هستند هرچند به نظر می‌رسد پشت پرده همه این جنایت‌ها آمریکایی‌ها نقش موثر داشتند.

جنایات شفاف و بدون پرده عربستان پس از ولیعهدی بن سلمان

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: آمریکایی‌ها از سادگی، خامی و ضعف بینش و نداشتن استراتژی حکومت سعودی و امارات سوء استفاده می‌کنند و اقدامات خود را انجام می‌دهند اما بعد از ولیعهد شدن محمد بن سلمان سیاست سعودی‌ها آشکار و شفاف شده است. سعودی‌ها بعد از دخالت در یمن جنایت خود را عملی و روشن کردند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ روزنامه نیویورک تایمز آمریکا با انتشار گزارشی در این باره به نقل از 3 منبع آگاه نوشته است: برخی مقامات نزدیک به "محمد بن سلمان" یک سال پیش توطئه ترور برخی دشمنان و منتقدان حکومت عربستان سعودی از جمله "قاسم سلیمانی" و "جمال خاشقجی" را مورد بررسی قرار داده‌اند.

بر اساس این گزارش، ژنرال احمد العسیری مشاور وقت محمد بن سلمان ، در ماه مارس سال گذشته میلادی در نشستی در ریاض، حضور داشته است. موضوع این نشست که با حضور چند تاجر لابی کننده برای دولت سعودی بوده، امکان استفاده از شرکت‌های خصوصی برای ترور مقامات ارشد ایرانی از جمله "قاسم سلیمانی"، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و نیز طرح های این بازرگانان برای ضربه زدن به اقتصاد ایران بوده است. برخی مشاوران العسیری در این جلسه پیشنهاد ترور قاسم سلیمانی را به دو بازرگان حاضر در جلسه ارایه داده‌اند.

گفتنی است؛ این دوبازرگان از تاجران لابی کننده برای دولت سعودی هستند که یکی از آنها "جورج نادر" بازرگان لبنانی- آمریکایی و دیگری" جوئل زامل" بازرگان اسراییلی است. این دو بازرگان برای اجرای این طرح خود مبلع 2 میلیارد دلار از سعودی ها طلب می‌کنند اما در جریان جلسه محرمانه مارس 2017، و پس از آنکه سعودی‌ها در خصوص عملیات ترور ایرانی‌ها تقاضا می‌کنند، تجار حاضر پاسخ به این موضوع را منوط به مشورت با وکلای خود می کنند، اما پس از مدتی و مشورت با وکلایشان، این دو بازگان درخواست سعودی ها را رد می‌کنند اما جورج نادر یک شرکت خصوصی انگلیسی را برای عملیات ترور قاسم سلیمانی به سعودی‌ها پیشنهاد می‌دهد؛ این شرکت که نامی از او برده نشده، از سوی نیروهای نظامی- اطلاعاتی ویژه سابق بریتانیایی اداره می‌شود. /
 

برچسب ها

آل سعود، آمریکا، اخبار برگزیده، عربستان