ذوالقدر تاکید کرد؛

چالش تامین سرپناه مانع اساسی تسهیل در ازدواج جوانان است

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه چالش تامین سرپناه مانع اساسی تسهیل در ازدواج جوانان است،گفت:وام مسکن سنخیتی با نرخ خرید مسکن ندارد.

خانه ملت ؛ سیده فاطمه ذوالقدر درباره ارتباط بازار مسکن و عدم تسهیل ازدواج جوانان،گفت:هر فعالیت اعم از اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی در بستر امنیت و ثبات و آرامش بهتر و کارامدتر اجرا خواهد شد و این ثبات و آرامش که از آن صحبت می‌کنیم تنها ثبات قیمتی و اقتصادی نیست، بلکه آرامش در این روزها به معنای ثبات در رفتار و عملکرد مسئولین،عدم راه‌انداختن بحث‌ها و اظهارنظرهای غیرواقعی و در نهایت همدلی و همراهی با مردم است تا بتوان رفاه اجتماعی از قبیل مسکن متناسب با شرایط اقتصادی مردم را ایجاد کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در ماه‌های اخیر تلاشهای بسیاری برای برقراری این تعادل و ثبات در بخشهای مختلف صورت گرفته اما بخشی از این تلاشها بیشتر در مقام حرف باقی مانده و معیشت و زندگی مردم از آن نصیبی نبرده است.

در ماه‌های اخیر تلاشهای بسیاری برای برقراری این تعادل و ثبات در بخشهای مختلف صورت گرفته اما بخشی از این تلاشها بیشتر در مقام حرف باقی مانده و معیشت و زندگی مردم از آن نصیبی نبرده است
وی ادامه داد: البته قبول دارم که بعضی از تصمیمات برای اجرایی شدن زمان نیاز دارد اما از طرفی باید در نظر داشت که زمان دادن به برخی موضوعات باعث می شود چاله به چاه تبدیل شده و تصمیم و راهکاری که برای یک معضل اتخاذ شده است دیگر کارامد نباشد.

جوانان جویای کار آسیب پذیرترین قشرهای جامعه در برابر نوسانات

ذوالقدر افزود: جوانان جویای کار و درصدد تشکیل زندگی مشترک به عنوان یکی از آسیب پذیرترین قشرهای جامعه در برابر این نوسانات با مشکلات روز افزونی دست و پنجه نرم می کنند که این مشکل در شهر تهران به عنوان یک کلان شهر بیشتر و ملموس تر است.

وی تصریح کرد: استمرار این رویه کاهش نرخ ازدواج رسمی را به همراه دارد همانطور که این کاهش را در سالهای اخیر کشور تجربه کرده و با کاهش نرخ رسمی ازدواج افزایش آسیب های اجتماعی و ازدواج سفید و رفتارهای به دور از تعهد شکل می گیرد که زیبنده جامعه اسلامی نیست.

آرام نشان دادن بازار مسکن اشتباه است

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: اگرچه نشان دادن ظاهری آرام و باثبات می تواند جلوی برخی بحران ها و جوسازی های پوچ را بگیرد اما واقع بینی نیز امکان تصمیم گیری درست را مهیا می کند، در این میان آرام نشان دادن بازار مسکن و عدم‌پذیرش افزایش قیمت‌های فراگیر در این بخش یک اشتباه است و تکرار همان اشتباهی است که قبلا در بازار ارز و تخصیص ارز دولتی به کالاهای غیرضرور برای نشان دادن آرامش ظاهری در بازار اقتصادی انجام شد.

چالش تامین سرپناه مانع اساسی تسهیل در ازدواج جوانان است

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه چالش تامین سرپناه مانع اساسی تسهیل در ازدواج جوانان است یادآور شد:وام مسکن سنخیتی با نرخ خرید مسکن ندارد./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارائه تسهیلات، اعطای تسهیلات، اوراق تسهیلات خرید مسکن، اوراق تسهیلات مسکن، اوراق وام مسکن، تسهیلات وام مسکن