بهادری مطرح کرد؛

نگاه جدی به بهسازی و مقاوم سازی بافت فرسوده

عضو کمیسیون عمران با بیان اینکه ۱۹ میلیون نفر در بافت فرسوده زندگی می کنند بر ضرورت توجه جدی به احیای بافت های فرسوده در لایحه بودجه ۹۸ تاکید کرد.

خانه ملت؛ سید هادی بهادری با یادآوری اینکه 19 میلیون در بافت فرسوده زندگی می کنند، گفت: احیای بافت های فرسوده در بودجه 98 باید مورد توجه قرار گیرد.

 تا 2.5 میلیون نفر از مردم تهران در بافت فرسوده زندگی می کنند

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بافت فرسوده 25 درصد مساحت تهران را تشکیل می دهد، افزود: نزدیک به 2 تا 2.5میلیون نفر در این مناطق زندگی می کنند.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای نوسازی بافت های فرسوده، ادامه داد: با توجه به اینکه ایران کشوری حادثه و بحران خیز است باید در نوسازی و مقاوم سازی بافت های فرسوده تسریع شود و این مهم مورد غفلت دستگاه های ذی ربط قرار نگیرد.

بهادی با یادآوری اینکه شهرداری ها، وزارت راه و شهرسازی و دولت متولی نوسازی بافت های فرسوده هستند، گفت: بافت فرسوده متولی واحدی ندارد که بحث نوسازی را در اولویت قرار دهد.

نگاه دولت به بهسازی ومقاوم سازی بافت های فرسوده جدی تر شده است

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه اجرای طرح بازآفرینی شهری در بافت های فرسوده مورد توجه قرار گرفته است، افزود: نگاه دولت به بهسازی ومقاوم سازی بافت های فرسوده جدی تر شده است و از سویی مجلس نیز بودجه ای را به این منظور در نظر گرفته است.

محدودیت‌های مالی دولت طی سال‌های اخیر امر نوسازی بافت های فرسوده را با مشکل مواجه کرد
این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری اینکه محدودیت های مالی دولت طی سال های اخیر امر نوسازی بافت های فرسوده را با مشکل مواجه کرد، ادامه داد: باید سیاست های نوسازی تدوین و سپس برای آن برنامه های لازم تدوین و علمیاتی شود.

در قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف به احیا و بهسازی سالانه حداقل 10 درصد از بافت‌های فرسوده شد

وی با یادآوری اینکه در قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف به احیا و بهسازی سالانه حداقل 10 درصد از بافت‌های فرسوده شد، افزود: اگر دولت و شهرداری ها نهایت تلاش خود را برای جهت احیا و نوسازی بافت های فرسوده داشته باشند به طور قطع در برنامه ششم به توفیقاتی بیش از برنامه پنجم دست یابیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از بافت های فرسوده در مناطق حاشیه نشین واقع شده است، گفت: مشارکت پایین ساخت و ساز در کشور باعث شده برخی ساختمان ها با وجود عمر کم بافت فرسوده محسوب شوند؛ متاسفانه نسخه واحدی برای نوسازی بافت های فرسوده وجود ندارد و تا زمانی که تفاهم لازم میان دستگاه ها به وجود نیاید هیچ گره ای از مشکل بافت های فرسوده رفع نمی شود./
 

برچسب ها

احیاء و مرمت بافتهای فرهنگی، اخبار برگزیده، بافت فرسوده، بافتهای فرسوده، نوسازی بافت های فرسوده