ذوالقدر تاکید کرد؛

ضرورت تقویت مرزها برای جلوگیری از ورود غیرقانونی کودکان کار خارجی

نماینده مردم تهران در مجلس با انتقاد از اینکه بیش از ۶۰ درصد کودکان کار تهران از اتباع خارجی هستند، گفت: انتظار می رود با تصویب لایحه حمایت از کودکان شاهد کاهش حضور کودکان در خیابان ها باشیم.

 خانه‌ملت؛ سیده فاطمه ذوالقدر با تاکید بر اینکه با اقدامات مناسب صورت گرفته از سوی شهرداری و بهزیستی حضور کودکان کار در خیابان ها کاهش یافته، گفت: 60 درصد کودکان کار پایتخت خارجی و برای تکدی گری به پایتخت قاچاق می شوند البته و بخشی از آنها نیز از مناطق و استان های محروم به تهران سرازیر می شوند.

وی ادامه داد: بی شک با برخورد امنیتی و پلیسی نمی توان معضل کودکان کار را مدیریت کرد بلکه باید با حمایت های مناسب باید نسبت به ساماندهی آنها اقدام کرد البته با تعیین تکلیف لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان می توان به کاهش حضور کودکان در خیابان ها خوشبین بود.

کودکان کار در معرض انواع آسیب های اجتماعی قرار دارند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با هشدار نسبت به اینکه کودکان کار در معرض انواع آسیب های اجتماعی قرار دارند، افزود: نبود متولی واحد باعث موازی کاری دستگاه ها شده و هر کدام از دستگاه ها وظیفه خود را به دوش دیگری انداخته و از زیر بار مسئولیت شانه خالی می کنند.

وی ادامه داد: در این رابطه بهتر است متولی واحدی برای ساماندهی کودکان کار تعیین شود؛ شورای نگهبان ایرادات جزئی به لایحه حمایت از کودکان گرفته که بی شک مجلس در اسرع وقت آن را تعیین تکلیف خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ساماندهی کودکان کار را نیازمند همکاری هماهنگ دستگاه های مسئول دانست و گفت: والدین برخی کودکان بیکار و بیمار هستند و کودکان برای تامین معیشت خانواده مجبور به کار می شوند.

مافیای تکدی گری کودکان را وارد به تکدی گری می کنند

تعدادی از کودکان کار توسط مافیا هدایت می شوند و مبلغ اندکی به عنوان دستمزد می گیرند البته برخی نیز به صورت خانوادگی گدایی می کنند
ذوالقدر با تاکید بر اینکه مافیای تکدی گری کودکان را وارد به تکدی گری می کنند، تصریح کرد: تعدادی از کودکان کار توسط مافیا هدایت می شوند و در مقابل کار مبلغ اندکی به عنوان دستمزد می گیرند البته برخی نیز به صورت خانوادگی گدایی می کنند.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: سازمان های مردم نهاد نقش مهمی در توانمندسازی کودکان کار و حمایت از خانواده های آنها دارند البته شهرداری و بهزیستی در این راستا نیز اقدامات موثر و مناسبی را داشته است.

نماینده مردم تهران افزود: البته تشکیل پلیس اطفال نیز بسیار حائز اهمیت است و با تحقق آن نحوه برخورد با کودک و رسیدگی به مشکلات آنها توسط پلیس اطفال و افراد متخصص انجام می شود.

ضرورت تقویت مرزها برای جلوگیری از ورود غیرقانونی کودکان کار خارجی و مافیا

عضو مجمع نمایندگان استان تهران بر ضرورت تقویت مرزها برای جلوگیری از ورود غیرقانونی کودکان کار خارجی و مافیا به کشور تاکید کرد./
 

برچسب ها

اجرای قانون، اخبار برگزیده، مرز، مرزنشینان