طباطبایی نژاد مطرح کرد ؛

ضرورت استفاده از ظرفیت های انسانی، فرهنگی، تجاری و رفت و آمدهای بین المللی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه ایران می تواند از طریق ورزش های ملی فرهنگ، تاریخ و تمدن خود را به جهانیان نشان دهد، گفت: به گفته رهبری استفاده از ظرفیت های انسانی، فرهنگی و تجاری در عرصه های بین المللی در شرایط اقتصادی کنونی ضروری است.

خانه ملت ؛ سید صادق طباطبایی نژاد  با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار ایشان با قهرمانان و مدال‌آوران کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران در بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا، گفت: مقام معظم رهبری همیشه در سخنان خود به ورزش کردن جوانان چه زن و مرد تاکید داشته‌اند و ورزش همگانی را امکانی برای سلامت روح و جسم و ورزش قهرمانی را قدرت‌نمایی فرهنگی می‌دانند لذا از این منظر تاکید دارند؛ مسئولان حمایت‌های لازم را از استعدادها کرده تا مقصود حاصل شود.

کشورها از ورزش به‌عنوان وسیله‌ای برای سبقت سیاسی از دیگر کشورها استفاده می‌کنند

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری کشورها از ورزش به‌عنوان وسیله‌ای برای سبقت سیاسی از دیگر کشورها استفاده می‌کنند، ادامه داد: کشورهای مختلف از میادین جهانی ورزش به‌عنوان فرصتی برای مطرح کردن خود در فضاهای بین‌المللی بهره می‌برند اما ایران نیز با وجود اهمیت به این مسئله نگاه اخلاق‌مدارانه و پهلوانی به ورزش دارد.

ایران می‌تواند از طریق ورزش های ملی فرهنگ، تاریخ و تمدن خود را به جهانیان نشان دهد

وی با اشاره به قدمت ورزش‌هایی مانند کشتی در ایران، گفت: ایران می‌تواند فرهنگ، تاریخ و تمدن خود را از این طریق به جهانیان نشان داده و علاوه بر این جایگاه خود را در عرصه‌های جهانی ارتقاء دهد.

طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه ورزشکاران ایرانی با مدال‌آوری در عرصه‌های مختلف ورزشی می‌تواند فرهنگ دینی و ایرانی خود را به نمایش گذارند و به گفته مقام معظم رهبری حجاب زنان ورزشگار خود نشانی از این مهم است، گفت: عدم حضور ورزشکاران در مقابل ورزشکاران رژیم ظالمی همچون اسرائیل بر اهمیت مسائل انسانی، اخلاقی و مذهبی برای آن‌ها تاکید دارد.

همان‌طور که رهبری فرمودند؛ یکی از مشکلات بزرگ کشور در شرایط اقتصادی کنونی، استفاده نکردن از ظرفیت‌های
فرهنگی، انسانی و تجاری در عرصه بین‌المللی است

ضرورت استفاده از ظرفیت‌های انسانی، فرهنگی، تجاری و رفت و آمدهای بین‌المللی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همان‌طور که رهبری فرمودند؛ یکی از مشکلات بزرگ کشور در شرایط کنونی، استفاده نکردن از ظرفیت‌های فراوان ملی همچون ظرفیت‌های جغرافیایی، فرهنگی، انسانی، منابع زیرزمینی، تجاری و رفت و آمدهای بین‌المللی است لذا اگر از این ظرفیت‌ها استفاده شود، بسیاری از مشکلات کنونی اقتصاد کشور حل خواهد شد./

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعتبار ورزش، اقتصاد و فرهنگ، فرهنگ و تمدن