حسن بیگی مطرح کرد؛

انتقال تروریست های داعش به افغانستان سیاست جدید آمریکا

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد جابه جایی عناصر داعش توسط بالگردهای آمریکایی در سوریه برای بکارگیری مجدد در عرصه های دیگر است.

 خانه‌ملت؛ ابوالفضل حسن بیگی در خصوص جابه‌جایی عناصر داعش توسط بالگردهای آمریکایی در سوریه، گفت: بنیه و شاکله اصلی تروریست های تکفیری داعش با مقاومت مردم سوریه و همراهی کشورهایی مانند ایران، روسیه و ترکیه از بین رفت و امروزه تعداد ناچیزی از این افراد به طور پراکنده فعالیت تروریستی انجام می دهند.

آمریکایی ها تلاش برای حفظ بقایای تروریست های داعش

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در جریان برگزاری انتخابات ایالات متحده، نامزدهای انتخاباتی در افشاگری بی سابقه ای بیان کردند که داعش توسط آمریکایی ها شکل گرفته است، اظهار کرد: بر این اساس پس از شکست هیمنه داعش، امروزه نیروهای ائتلاف نظامیانی خارجی به رهبری آمریکایی ها تلاش می کنند تا بقایای تروریست ها را از سوریه جابجا کنند تا از این طریق بتوانند مجددا از آنها استفاده کنند.

در جریان برگزاری انتخابات ایالات متحده، نامزدهای انتخاباتی در افشاگری بی سابقه ای بیان کردند که داعش توسط
آمریکایی ها شکل گرفته است

انتقال تروریست های داعش به افغانستان سیاست جدید آمریکا

وی با بیان اینکه آمریکایی ها برای انکه بتوانند هژمونی خودشان را در منطقه حفظ کنند به نیروهای باقی مانده داعش متوسل شده اند، ادامه داد: بر این اساس مشاهده می شود که تعدادی از افراد داعشی را به شمال شرق افغانستان منتقل کرده اند که این موضوع برای آسیایی شرقی و کشورهایی مانند پاکستان، ایران و چین خطرآفرین است.

پاکسازی آخرین مناطق تصرف شده در سوریه طی چند روز آینده

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن تاکید بر اینکه ائتلاف نظامی حاضر در سوریه به سرکردگی واشنگتن درصدد تقویت نیروهای باقی مانده داعش هستند تا بتوانند نقشه ها و دسیسه های شکست خورده را در افغانستان اجرایی کنند، تصریح کرد: این مهم در حالیست که ارتش سوریه طی چند روز آینده با انجام عملیات هایی سایر نقاط تصرف شده توسط داعش را پاکسازی خواهد کرد و بر این اساس تروریست ها نیز نابود می شوند.

فشار سیاسی واشنگتن بر بشار اسد برای انتقال تروریست ها بجای نابودی آنها

حسن بیکی افزود: البته نباید فراموش کرد که آمریکایی ها فشارهای سیاسی زیادی را بر بشار اسد وارد کرده اند تا سیاست انتقال تروریست ها را بر نابودی آنها مقدم کند و از این طریق بتوانند جان تروریست ها را نجات دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این بین ائتلاف شکل گرفته توسط ایران، روسیه و ترکیه با همراهی دمشق تلاش خواهد کرد تا زمینه نابودی هرچه سریع تر تروریست های باقی مانده در این کشور را فراهم کنند تا از این طریق کمترین آسیب به زیرساخت ها و همچنین مردم سوریه وارد شود./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، افغانستان، تروریست ها، داعش، سوریه، عراق