فلاحت پیشه افزود؛

بازگرداندن سفیر اتحادیه اروپا از عربستان بیانگر فشار سیاسی آمریکا

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد درخواست بازگرداندن سفیر اتحادیه اروپا از عربستان بیانگر فشار سیاسی ایالات متحده است زیرا اروپایی ها می توانستند واکنش شدیدتری را از خودشان نشان دهند.

خانه ملت؛ حشمت الله فلاحت پیشه در خصوص درخواست 57 عضو پارلمان اروپا برای بازگرداندن سفیر اتحادیه اروپا از عربستان، گفت: نوع تصمیم گیری ها و موضع گیری های قاره سبز با سیاست های خارجی آمریکایی ها متفاوت است و عمدتا به آرمان های بشری نزدیک تر هستند.

سهم اروپایی از دلارهای نفتی کمتر از واشنگتن است

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه می توان اذعان کرد که اروپایی ها قدری از تبانی های واشنگتن برای دریافت دلارهای نفتی سعودی ها دورتر قرار دارند، اظهار کرد: بر همین اساس می توان مشاهده کرد که تاکنون چندین مرتبه سازمان های اروپایی کشتار مردم یمن را محکوم کرده اند و حتی در مواجه با ایران از توافقنامه برجام حمایت کرده اند که این مهم در بر خلاف سیاست های آمریکایی ها بوده است؛ در واقع قانون انسداد مرتبط با تحریم ها را با رای کم سابقه ای تصویب کردند.

درخواست بازگرداندن سفیر اتحادیه اروپا از عربستان بیانگر فشار سیاسی ایالات متحده است

وی ادامه داد: پارلمان اروپا می تواند واکنش شدیدتری را نشان دهد و صرفا منوط به درخواست بازگشت سفیر از ریاض ختم نشود؛ البته باید یادآور شد که این تصمیم بیانگر فشار سیاسی ایالات متحده بر اپارلمان اروپایی است.

پارلمان اروپا می تواند واکنش شدیدتری را نشان دهد و صرفا منوط به درخواست بازگشت سفیر از ریاض ختم نشود؛ البته باید یادآور شد که این تصمیم بیانگر فشار سیاسی ایالات متحده بر اپارلمان اروپایی است.


اروپایی ها از ناحیه ایدئولوژی سعودی ها نگران هستند

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه کشورهای اروپایی ها از ناحیه ایدئولوژی سعودی ها نگران هستند، تصریح کرد: در واقع آنها از نایحه وجود یکصدهزار تروریست عقیدتی در اروپا هراس دارند زیرا اگر این افراد به اسلحه دست پیدا کنند عملیات انتحاری خواهند کرد و موجب ناامنی در این قاره می شوند.

واکنش اروپا نسبت به ریاض آینده‌نگری است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس کشورهای اروپایی می دانند که اگر واکنش هایی را در مقابل ریاض نداشته باشند در آینده دچار مشکل می شوند./

برچسب ها

آل سعود، آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده