نقوی حسینی افزود؛

تلاش های دادستان کل عربستان سعودی در ممانعت از ادامه روند قتل خاشقچی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است سعودی ها نمی توانند در دنیای رسانه ای امروز مانع تحقیقات پرونده قتل خاشقجی شوند و به زودی همه چیز در این باره افشا خواهد شد.

خانه ملت ؛ سید حسین نقوی حسینی با اشاره به تلاش های دادستان کل عربستان سعودی در ممانعت از ادامه روند تحقیقات پرونده قتل خاشقجی در ترکیه، گفت: فاجعه قتل خاشقجی فاجعه دردناکی است و احساسات جامعه جهانی به ویژه حوزه رسانه و خبرنگاری را تحت تأثیر شدید قرار داده است که آنها به راحتی سکوت نخواهند کرد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: بر اساس اطلاعات موجود تردیدی وجود ندارد که قتل خبرنگار توسط عوامل سعودی صورت گرفته چرا که در کنسولگری تحت کنترل حکومت سعودی، انجام شده است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر اسنادی که حین تحقیقات پرونده قتل خاشقجی به دست مأموران ترک رسیده هیچ تردیدی در خصوص دست داشتن مستقیم سران عربستان در این جنایت بر جای نگذاشته است.

نقوی حسینی در ادامه با بیان اینکه فاجعه قتل خبرنگار سعودی امروز اعتبار سران سعودی را در عرصه بین الملل زیر سوال برده است، عنوان کرد: همچنین آمریکایی ها دچار نوعی پارادوکس در مراودات خود با عربستان شده اند که اگر بخواهند از آنها حمایت کنند، در جنایتی شریک بوده اند و اگر بخواهند با آنها مقابله کنند منافعشان به خطر می افتد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با منتفی دانستن تلاش سعودی ها برای جلوگیری از تحقیقات پرونده قتل خاشقجی خاطرنشان کرد: در دنیای رسانه ای امروز چیزی مخفی نمی ماند و عربستان نمی تواند مانع تحقیقات در پرونده خاشقجی شود./
 

برچسب ها

آل سعود، آمریکا، اخبار برگزیده، عربستان