ذوالقدر خبر داد ؛

ضرورت آموزش قبل از ازدواج

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه طرح اجباری شدن ۶ساعت مشاوره و آموزش قبل از ازدواج در مجلس پیگیری می شود، گفت: مشارکت نهادهای دیگری مانند سازمان بهزیستی و قوه قضاییه در امر آموزش قبل از ازدواج ضروری است.

خانه ملت ؛ سید فاطمه ذوالقدر درخصوص انتشار خبری مبنی بر کاهش 25درصدی طلاق به دلیل مشاوره قبل از ازدواج، گفت: اگرچه شواهد از میزان ازدواج و طلاق در کشور چندان تصدیق‌کننده این آمار نیست اما موضوع مشاوره قبل از ازدواج در فراکسیون زنان و کمیته زنان و خانواده کمیسیون فرهنگی مجلس بارها مورد بررسی قرار گرفته است و "طرحی مبنی بر اجباری شدن 6 ساعت مشاوره و آموزش قبل از ازدواج" را پیگیری می‌کنیم چراکه اکنون باوجود انجام مشاوره قبل از ازدواج، اما برای ثبت ازدواج برگه‌های گذراندن دوره‌های آموزشی درخواست نمی‌شود.

طرح اجباری شدن 6 ساعت مشاوره و آموزش قبل از ازدواج باید پس از تصویب ابتدا در مراکز استان‌ها و سپس در مناطق
دورتر به صورت اجباری اجرایی شود

طرح اجباری شدن 6ساعت مشاوره و آموزش قبل از ازدواج در مجلس پیگیری می‌شود

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این طرح در صورت تصویب فواید بسیاری به دنبال دارد، ادامه داد: طرح مذکور باید ابتدا در مراکز استان‌ها و سپس در مناطق دورتر به صورت اجباری اجرایی شود این در حالی است که 6 ساعت آموزش قبل از ازدواج نیز ناچیز است اما به یقین در مقایسه با آنچه در گذشته ارائه می‌شد بهتر خواهد بود.

حضور زوج‌ها در کلاس‌های مشاوره قبل از ازدواج می‌تواند گام موثری برای آغاز یک زندگی موفق باشد

وی معتقد است اگرچه زمان کافی در اختیار پرسنل مراکز بهداشت برای آموزش به زوج‌ها نیست و حجم مطالب اجازه توضیحات بیشتر را نمی‌دهد؛ اما حضور زوج‌ها در این کلاس‌ها به شرط مفید بودن آموزش‌ها، می‌‎تواند گام موثری برای آغاز یک زندگی موفق باشد.

ضرورت مشارکت نهادهای دیگری مانند سازمان بهزیستی و قوه‌قضاییه در امر آموزش قبل از ازدواج

ذوالقدر با انتقاد از اینکه هیچ‌گونه سیاست‌گذاری مشخصی برای جوانان در کشور انجام نشده، گفت: طبق دستورالعمل ﻣﻬﻢﺗﺮین وظایف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ﺑﺮﮔﺰاری کلاسﻫﺎی ﻗﺒﻞ از ازدواج اﺳﺖ اما ضرورت دارد نهادهای دیگری مانند سازمان بهزیستی و قوه‌قضاییه در این امر مشارکت داشته باشند و این آموزش‌ها با جدیت بیشتر برگزار شوند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس خطاب به مدیران مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده، افزود: باید در نهادهای تخصصی مشاوره خدمات به شکل تخصصی ارائه شود، چراکه اگر سندیکاها اقدامات کارشناسی درستی داشته باشند، بسیاری از آسیب‌ها کاسته خواهد شد./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ازدواج، ازدواج آسان، ثبت ازدواج، سن ازدواج، مشاور