مسعودی مطرح کرد؛

حضور آمریکا در افغانستان هیچ نتیجه مثبتی برای مردم نداشته است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه هدف از انتقال داعش به افغانستان این است که ناامنی عراق و سوریه را به افغانستان و پیرامون جمهوری اسلامی ایران نیز تسری دهند، گفت: آمریکایی ها به دنبال تثبیت جایگاه خود هستند تا چین و روسیه نتوانند آینده به لحاظ سیاسی و اقتصادی جایگاه آمریکا را کسب کنند.

 خانه ملت؛ اصغر مسعودی  با اشاره به تحرکات اخیر آمریکا برای انتقال نیروهای باقی‌مانده داعش به افغانستان، اظهار داشت: با توجه به اینکه نقشه آمریکادر عراق و سوریه برای فربه کردن داعش به شکست انجامید، آمریکایی ها برای استمرار توطئه ها دست به انتقال نیروهای داعش به افغانستان است.

آمریکا برای استمرار بخشیدن به کینه خود از ایران به دنبال بی ثبات کردن منطقه است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هدف از انتقال داعش به افغانستان این است که ناامنی عراق و سوریه را به افغانستان و پیرامون جمهوری اسلامی ایران نیز تسری دهند، آمریکا به دنبال اهداف بلندمدت و استراتژیکی در افغانستان است و صرفا آمریکا تسلط بر افغانستان یا ایجاد ناامنی برای ایران نیست.

هدف آمریکا از ناامن کردن افغانستان ایجاد مانع در مسیر پیشرفت روسیه و چین است

وی با بیان اینکه آمریکا برای استمرار بخشیدن کینه خود از ایران به دنبال بی ثبات کردن منطقه است، افزود: آمریکا نگاه استراتژیک، امنیتی و اقتصادی به افغانستان دارد.

مسعودی بیان کرد: آمریکایی‌ها به دنبال تثبیت جایگاه خود هستند تا چین و روسیه نتوانند آینده به لحاظ سیاسی و اقتصادی جایگاه آمریکا را کسب کنند.

نماینده مردم استهبان و نیروز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکا بعد از سال‌ها فعالیت طولانی در افغانستان هزینه های زیادی را در این کشور متحمل شده اما به اهداف خود نرسیده است از این رو به دنال ایجاد ناامنی در است، آمریکا چاره‌ای جز ایجاد ناامنی از طریق افغانستان نداشته تا حداقل روسیه و چین در منطقه آرامش نداشته باشند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: داعش و آمریکا در افغانستان موفق نخواهند شد زیرا داعش داعیه‌دار حکومت اسلامی است و بدنه داعش نیروهای چند ملیتی تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه طالبان گروهی است که در بدنه افغانستان شکل گرفته است، افزود: طالبان افغانستان را قلمرو خود می‌داند و به نوعی می‌توان گفت پدیده داعش، برای طالبان‌ها ناخوشایند است و قطعا همانطور که داعش در سوریه و عراق موفق نشد، در افغانستان نیز شکست می‌خورد.

حضور آمریکا در افغانستان هیچ نتیجه مثبتی برای مردم نداشته است

مسعوی اظهار داشت: ایدئولوژی داعش حکومت بر خراسان است ولی از طرف دیگر، افغانستان نیز شامل همان خراسان بزرگ است و این تضاد درونی اجازه نمی دهد که داعش پرورش یابد زیرا طالبان سابقه طولانی‌تری دارد و اجازه نمی‌دهد داعش فعالیت موثری داشته باشد.

نماینده مردم استهبان و نیریز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طالبان بر محوریت قوم پشتون شکل گرفته که یکی از اقوام مهم افغانستان است، بیان کرد: در این شرایط گروه چند ملیتی که توسط آمریکا شکل گرفته نمی تواند در جوار طالبان حرکت کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: موضع داعش در برابر اهل سنت و افغانستان به گونه‌ای بوده که طالبان نیز می‌تواند در مقابل داعش بایستد./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، افغانستان، تحریم، تحریم اقتصادی، داعش