جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد ؛

ایستادگی مردم تحریم های ترامپ را خنثی کرد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس توضیح می دهد که آیا نرخ دلار تک رقمی می شود یا خیر.

 خانه ملت ؛ غلامعلی جععفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه سقوط نرخ ارز اتفاق خوشحال کننده ای است، اظهار داشت: این سقوط نشان می دهد مجموعه حاکمیت تحت لوای مقام معظم رهبری و تعامل بین سه قوه نتیجه بخش بوده است.

ایستادگی مردم تحریم های ترامپ را خنثی کرد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: از همه مهمتر این سقوط مقاومت و صبوری مردم نشان داد، مردم توانستند این اقدام ترامپ را که ادعا می کرد فلج کننده است و می تواند با اتکا به آن به خیال خام خودش کار جمهوری اسلامی ایران را اتمام کند، خنثی کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی بیان داشت: مردم سختی ها و فشارهایی را تحمل کردند و این را می دانیم، آنها پای انقلاب، نظام و شهدا ایستادند و تحمل کردند و در نهایت نتیجه این ایستادگی را خواهند دید.

وی با اشاره به عقب نشینی ترامپ از برخی تحریم ها و تخفیف دادن به کشورها برای برخی معاملات با ایران، عنوان کرد: ترامپ شدیدترین تحریم ها را علیه ایران داشته و دیگر کاری نمانده که بخواهد انجام دهد، به دروغ می گوید تحریم های دارویی را برداشته است چرا که هنوز داروها را برای ایران آزاد نگرده است اما به لطف خدا، همراهی مردم و تعامل بین مسئولان قمیت ارز کاهش نسبی داشته است.

سرمایه گذاری در دلار ریسک بالایی دارد

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه گفت‎وگو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید براینکه مردم انتظار دارند دولتمردان و متولی بانک مرکزی سیاست هایی اتخاذ کنند که کاهش قیمت ارز بیشتر شود، بیان داشت: از طرف دیگر می بینیم مردم از حوزه سرمایه گذاری در ارز خارج شده اند ،متوجه شدند ریسک آن بسیار بالا است و از حوزه ارز نتیجه نمی گیرند و قیمت ارز هیچ وقت بیشتر از این نخواهد شد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: در چند روز گذشته شاهد بودیم ارزهای خانگی بیرون آمدند و عرضه ارزهای خانگی در بازار صورت گرفت، از این رو آروز می کنیم که نرخ دلار تک رقمی شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس گفت: تک رقمی شدن نرخ دلار به سیاست های متولیان ارز بر می گردد، اما ازآنجایی که تحریم ها خاصیت خود را از دست می دهد، به نوعی عادی سازی می شود، مشمول مرور زمان شده و حاکمیت ایران توانسته برای آن تدبیر کند به سمت کاهش ارز پیش خواهیم رفت.

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارز، تحریم اقتصادی، جمهوری اسلامی ایران، حضور پرشور مردم، دلار، دلارهای بلوکه شده