جعفرزاده ایمن آبادی افزود؛

دغدغه های بخش خصوصی برای صادرات

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید روسیه بهانه های عدم پیشرفت تجارت ایران را با تایید ایجاد منطقه آزاد اوراسیا برداشته است.

 خانه ملت؛ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به اینکه دومای روسیه روز پنجشنبه هفته گذشته در نشست علنی خود توافقنامه ایجاد محدوده آزاد تجاری میان ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا را تأیید کرد بیان داشت: تجربه و سابقه نشان داده است که ما از فرصت هایی که داشته ایم به خوبی استفاده نکرده ایم، با این حال ایجاد منطقه آزاد تجاری بین ایران و ارواسیا می تواند فرصتی برای عرضه محصولات ایران باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس تاکید کرد: انتظار می رود تلاش بیشتری برای استفاد از این فرصت برای توسعه حوزه اقتصاد و مناطق آزاد تجاری صورت گیرد، گام های اساسی برای از بین بردن بهانه های عدم پیشرفت ما از طرف دولت روسیه برداشته شده است.

نظر بخش خصوصی درلوایح اقتصادی گرفته شود

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به دغدغه های بخش خصوصی برای صادرات بیان داشت: از دغدغه های بخش خصوصی برای ورود به بازار مطلع هستیم که باید این دغدغه ها هر چه زودتر برطرف شود، سال گذشته در جریان بررسی قانون بودجه در کمیسین تلفیق از نظرات بخش خصوصی بهره گرفتیم امیدواریم امسال نیز در جریان رسیدگی به لایحه بودجه سال 98 نیز نظرات بخش خصوصی احصا شود.

وی تاکید کرد: کاش این امکان وجود داشت که بخش خصوصی لوایحی برای رفت موانع قانونی برای حرکت های اقتصادی را به مجلس ارائه می کردند، با این حال مجلس آمادگی دارد که نقطه نظرات بخش خصوصی برای حضور فعالانه تر در حوزه صادرات ایران به خصوص کشاورزی، لبنی، دامی و صیفی به کشورهای همسایه را دارد.

بخش خصوصی پیشنهادات خود را به مجلس ارائه دهد

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بخش خصوصی به جای مصاحبه و گله موارد پیشنهادی خود را به کمیسیون های تخصص مجلس ارائه دهد، بیان داشت: بخشنامه ها و دستورالعمل ها در اختیار دولت است اما قول می دهیم که وزارتخانه ها دستورالعمل ها را متناسب با نیاز بخش خصوصی ارائه دهند.

کاش این امکان وجود داشت که بخش خصوصی لوایحی برای رفت موانع قانونی برای حرکت های اقتصادی را به مجلس ارائه می کردند
این نماینده مجلس عنوان کرد: با این حال اگر به اجرای سیاست های اصلی 44 قانون اساسی، واگذاری بنگاه های اقتصادی به بخش خصوصی، آزادسازی و افزایش تراز تجاری صادرات و واردات باور داریم باید قوانین را به سمت رفع نیازهای بخش خصوصی هدایت کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس گفت: مجلس و کمیسیون های تخصصی همواره آمادگی آن را دارد که به دغدغه بخش خصوصی گوش دهند و برای رفع آن اقدامات لازم را انجام دهد./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش خصوصی، توسعه صادرات