محمودی تاکید کرد؛

ضرورت نظارت بر روند قیمت گذاری کالاهای اساسی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظارت بر روند قیمت گذاری کالاهای اساسی ضعیف است،گفت:در حالی کالاهای اساسی با نرخ بالا فروخته می شود که مبالغ قابل توجهی ارز با نرخ دولتی برای کنترل قیمت ها اختصاص داده می شود.

 خانه ملت ؛ سمیه محمودی درباره اختصاص ارز با نرخ 4200 تومانیبرای تامین کالاهای اساسی گفت:قیمت کالاهای اساسی در سال جاری علی رغم اینکه مسئولان اعلام می کنند نباید افزایش پیدا کند با رشد قابل توجهی روبرو شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:نظارت بر روند قیمت گذاری کالاهای اساسی ضعیف است و کالاها با نرخ گران به مردم تحمیل می شود هر چند که مسئولان تلاش می کنند اما باید پذیرفت کیفیت تغذیه مردم کاهش یافته است.

ضعف در نظارت و مدیریت بازار کالاهای اساسی

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:در حالی کالاهای اساسی با نرخ بالا به مردم در بازار فروخته می شود که مبالغ قابل توجهی ارز با نرخ دولتی برای کنترل قیمت ها اختصاص داده می شود که این وضعیت بیانگر ضعف در نظارت و مدیریت بازار کالاهای اساسی است.

دوفوریت تامین کالاهای اساسی

محمودی در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد:مسئولان اذعان دارند افزایش نرخ کالاهای اساسی باید مهار شود اما سئوال این است زمان زیادی سپری شده و منابع ارزی نیز اختصاص داده شده است اما مردم از قیمت های گران گلایه دارند.

وی با اشاره به قاچاق کالاهای اساسی به خارج از کشور گفت:برای مدیریت بازارکالاهای اساسی باید اقدامات همه جانبه انجام شود و اگر این مهم قرار نیست اتفاق بیوفتد باید حداقل راهکارهای دیگر بکار گرفته شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:می توان منابع حاصل از ما به التفاوت نرخ ارزی که برای تامین کالاهای اساسی در نظر گرفته شده با روش کارت اعتباری برای خرید کالاهای اساسی در اختیار مردم قرار داد هرچند که این موضوع باید بصورت دقیق بررسی شود.

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، اخبار برگزیده، ارز، تحریم اقتصادی، جیب مردم، دلار