بیرانوندی مطرح کرد؛

آموزش و پرورش به دنبال بالا بردن پوشش تحصیلی در کشور

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می گوید آموزش و پرورش تفاوتی میان دانش آموزان ایرانی و غیرایرانی قائل نیست و سرانه آنها یکسان است.

خانه ملت ؛ محمد بیرانوندی با تاکید بر حفظ اطلاعات پرونده‌های دانش‌آموزان اتباع خارجی در مدارس ایرانی گفت: آموزش و پرورش به سرپناه افراد و به رازداری مشهور است؛ قرار نیست راز دانش‌آموزان یا خانواده‌های آنها را برملا کند یا حاکمیت از محل ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی در مدارس ایرانی به دنبال آن باشد که به حضور قانونی یا غیرقانونی آنها پی ببرد و مُچ آنها را بگیرد؛ با این حال بد نیست نسبت به این موضوع، اطلاع‌رسانی نیز داشته باشند.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی افزود: آموزش و پرورش در ایران برای جذب و سوادآموزی دانش‌آموزان خانواده‌های مهاجر و پناهنده کم نگذاشته است؛ به گونه‌ای که ایران در این حوزه بالاتر از میانگین جهانی قرار دارد.

به اتباع و غیراتباع، سرانه دانش‌آموزی یکسان داده می‌شود که این میزان در سال تحصیلی گذشته حدود یک میلیون و 750 هزار تومان بود ولی مقرر شد افزایش پیدا کند
بیرانوندی با اشاره به سرانه دانش‌آموزان اتباع در ایران گفت: به اتباع و غیراتباع، سرانه دانش‌آموزی یکسان داده می‌شود که این میزان در سال تحصیلی گذشته حدود یک میلیون و 750 هزار تومان بود ولی مقرر شد افزایش پیدا کند.

آموزش و پرورش به دنبال بالا بردن پوشش تحصیلی در کشور

وی هدف آموزش و پرورش را بالا بردن پوشش تحصیلی در کشور اعلام کرد و افزود: آموزش و پرورش به دنبال ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع اعم از قانونی یا غیرقانونی است و مسئولان آن بر این باور هستند که پوشش تحصیلی افزایش پیدا کند؛ لذا در تلاش برای فراهم کردن شرایط به منظور تحقق این موضوع است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: در موضوع پوشش تحصیلی یا فراهم کردن شرایط برای آموزش و تعلیم و تربیت دانش‌آموزان دیگر کشورها در ایران، بخش اندکی از آن به آموزش و پرورش برمی‌گردد ولی قسمت اعظم آن در اختیار دیگر ارکان جامعه و مقام‌های سیاسی منطقه یا شهر همچون استاندار، شهردار، بخشدار و غیره است.

آموزش و پرورش سهم خود در پوشش تحصیلی اتباع را ایفا کرده است

وی تاکید کرد: بخشی که به آموزش و پرورش برمی‌گردد پوشش تحصیلی است؛ یعنی در نقاط و اماکنی که ممکن است این اتباع حضور داشته باشند، امکانات تحصیل فراهم کند و البته او در بسیاری موارد سهم خود را ایفا و تسهیلات لازم را فراهم کرده است.

رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره ترس برخی خانواده‌های اتباع از شناسایی شدن و پرهیز از ثبت‌نام فرزندان خود در مدارس، گفت: آموزش و پرورش آنچه لازم بوده انجام داده است؛ هیچ‌گاه به آموزش و پرورش با نگاه امنیتی نگریسته نشده و بنا نیست اسرار مردم در آنجا فاش شود./
 

برچسب ها

آموزش و پرورش، اتباع خارجی، اخبار برگزیده، دانش آموزان، معلم