کیان پور مطرح کرد؛

حمایت ها از معلولان به صورت عملی باشد

عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از اینکه تنها ۲۴ درصد از ساختمان های اداری پایتخت مناسب معلولان است، گفت: حمایت از معلولان باید عملی باشد نه شعاری و نمایشی.

 خانه ملت؛ مجید کیان پور با تاکید بر اینکه حمایت از معلولان نباید شعاری باشد از بی توجهی به شرایط جسمی معلولان و جانبازان در طراحی معابر عمومی و شهری انتقاد کرد و گفت:متاسفانه با وجود تعداد بالای معلولان و جانبازان در کشور امر مهم مناسب سازی از سوی دستگاه ها مغفول مانده است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه مناسب سازی معابر شهری برای تردد معلولان و جانبازان با برگزاری نشست حل نمی شود، گفت: در این رابطه دستگاه ها باید به وظیفه خود به درستی عمل کنند و بهزیستی ارتباط تنگاتنگی با دستگاه ها داشته باشد و همچنین شهرداری ها به هیچ وجه برای ساختمان های اداری و مسکونی که امر مناسب سازی را رعایت نکنند مجوز پایان کار صادر نکند.

حمایت ها از معلولان به صورت عملی باشد نه شعاری و نمایشی

وی ادامه داد: هر چند طی سال ها یاخیر جهت حمایت از معلولان اقدامات زیادی انجام شد اما متاسفانه هنوز حق این قشر نادیده گرفته می شود در این رابطه حمایت ها باید به صورت عملی شود نه شعاری و نمایشی.

تنها 24 درصد از ساختمان های اداری پایتخت مناسب معلولان است

این نماینده مردم در مجلس دهم با انتقاد از اینکه تنها 24 درصد از ساختمان های اداری پایتخت مناسب معلولان است، تصریح کرد: متاسفانه حتی پایتخت مناسب تردد معلولان و جانبازان نیست؛ دستگاه ها باید مکلف به مناسب سازی معابر شوند تا شاهد افزایش فعالیت معلولان در جامعه باشیم البته هر چند این مهم در قانون حمایت از معلولان مورد توجه قرار گرفته اما متاسفانه نسبت به اجرای آن بی توجهی می شود.

قصور دستگاه های اجرایی و شهرداری ها در رابطه با مناسب سازی معابر عمومی و شهری برای تردد جانبازان و معلولان

کیان پور از قصور دستگاه های اجرایی و شهرداری ها در رابطه با مناسب سازی معابر عمومی و شهری انتقاد کرد و یادآور شد: مناسب سازی فضاهای شهری باید به فرهنگ حرفه ای در مقوله طراحی و ساخت فضاهای شهری تبدیل شود و تمامی دستگاه ها به این مهم توجه داشته باشند.

عضو کمیسیون عمران مجلس بر ضرورت رعایت استانداردهای ساخت و ساز در مناسب سازی معابر عمومی تاکید کرد و گفت: سازمان بهزیستی، شهرداری ها، وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی باید به وظیفه قانونی خود در نظارت و صدور مجوزهای لازم عمل کنند البته بهزیستی به عنوان متولی در این رابطه وظیفه خطیر و سنگینی دارد و باید حمایت از معلولان را در اولویت قرار دهد.
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، جانبازان، حقوق معلولین، لایحه حمایت از حقوق معلولان، معلول، معلولان