بیگدلی:

واکاوی ریشه های آسیب های اجتماعی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه بیش از ۴۰ درصد آسیب های اجتماعی به دلیل نقص در عملکرد نظام آموزشی کشور ایجاد شده از تغییر سیاست های این حوزه به عنوان گامی اثرگذار در جهت کاهش این آسیب ها در سطح جامعه یاد کرد.

خانه ملت؛ احمد بیگدلی در مورد این پیام که مدرسه کانون تمرکز سرمایه‌گذاری‌های کشور برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی است، گفت: نقصی که در روند ارائه خدمات آموزشی کشور چه در مدارس و چه دانشگاه‌ها وجود دارد، باعث شده در حوزه آسیب‌های اجتماعی به این نقطه برسیم، چرا که نظام آموزشی تاکنون مسیر را به اشتباه طی کرده است، بنابراین می‌توان گفت بروز بیش از 40 درصد این آسیب‌ها به این موضوع برمی‌گردد.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تاکنون مراکز آموزشی تنها به اعطای مدرک پایان دوره به جوانان اکتفا کرده و از ارائه خدمات در جهت کسب مهارت‌های زندگی غفلت کرده‌اند، و این در حالی است که سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش به کاهش آسیب‌های اجتماعی منتهی می‌شود.

وی تصریح کرد: بی‌تردید سرمایه‌گذاری از طریق مراکز آموزشی برای نهادینه کردن فرهنگ درست زیستن به کاهش هزینه‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی منجر می‌شود، ضمن اینکه با این روش اندیشمندانی را به جامعه تحویل خواهیم داد که می‌توانند به ارائه راهکار سازنده در جهت رفع این آسیب‌ها بپردازند.
سیستم آموزشی کشور باید کارآفرین تربیت کند

بیگدلی اظهار کرد: آموزش و پرورش می‌تواند برای رفع معضلاتی همچون بیکاری که سر منشا بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است، کارآفرین تربیت کند، نه اینکه جوان بعد از فارغ‌التحصیلی به دنبال این باشد که دولت شرایط اشتغالش را فراهم کند.

وی بیان کرد: اغلب جوانان در حالی در دانشگاه تحصیل می‌کنند که هدف مشخصی ندارند، چرا که آموزش و پرورش به آنها آموزش نداده است رشته‌ای را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند که زمینه فعالیتشان را در بازار کار فراهم کند.

آموزش و پرورش زیربنای توسعه کشور است

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: اگر آموزش و پرورش که زیربنای توسعه کشور است به درستی مسیر جوانان را در جهت رسیدن به آینده‌ای روشن هموار سازد و نحوه رویارویی با موانع و مشکلاتی که با آن مواجه می‌شوند را آموزش دهد، قطعا در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی گامی اساسی برداشته خواهد شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما باید سیاست‌های خود را در نظام آموزشی کشور تغییر دهیم و برای آن برنامه‌ریزی عملیاتی داشته باشیم و حتی برای انتخاب درست در ازدواج نیز به آنها آموزش دهیم تا بتوانیم در جهت کاهش طلاق که در شرایط کنونی به یکی از مهم‌ترین معضلات اجتماعی کشور تبدیل شده است، موفق عمل کنیم./
 

برچسب ها

آموزش، اخبار برگزیده