بیگدلی پاسخ داد؛

انتقاد از حذف مدارس تیزهوشان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از حذف مدارس تیزهوشان، این اقدام را غیرعلمی خواند و گفت: حضور دانش آموزان تیزهوش در مدارس دولتی به دانش آموزان عادی حاضر در کلاس های درس نیز ضربه می ‎زند.

 خانه ملت ؛ احمد بیگدلی با انتقاد از حذف مدارس حذف مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی، عنوان کرد: متأسفانه تصمیم به انحلال مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی باعث به بلاتکلیفی دانش آموزان محصل در این مدارس شده است.

حضور دانش آموزان تیزهوش در کلاس‎های درس مدارس دولتی نه تنها برای دانش آموزان تیزهوش بلکه به تحصیل سایر دانش آموزان به این دلیل که به لحاظ علمی هم سطح نبوده و هیچ سنخیتی با یکدیگر ندارند، آسیب زده است.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر دانش آموزان محصل در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی به مدارس دولتی منتقل شده‌‎اند و با توجه به متقاضیان بالای واجد شرایط در حوزه انتخابیه‎ام برای تحصیل در مدارس تیزهوشان، تعطیلی این مدارس به تحصیل دانش آموزان تیزهوش و نمونه دولتی ضربه زده است.

وی با بیان اینکه به لحاظ علمی تعطیلی مدارس تیزهوشان اقدام درستی نبوده است، گفت: در شرایط کنونی، حضور دانش آموزان تیزهوش در کلاس‎های درس مدارس دولتی نه تنها برای دانش آموزان تیزهوش بلکه به تحصیل سایر دانش آموزان به این دلیل که به لحاظ علمی هم سطح نبوده و هیچ سنخیتی با یکدیگر ندارند، آسیب زده است.

بیگدلی با یادآوری اینکه در این رابطه با وزارت آموزش و پرورش و مسئولان استانی مکاتبه داشته است، اظهار کرد: اما آموزش و پرورش بر سر تصمیم خود در اینباره مقاومت به خرج می‌دهد و قصد بازگشایی مدارس سمپاد را ندارد.

تعطیلی مدارس تیزهوشان دستور شخص وزیر بود

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعطیلی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی تصمیم شخص وزیر آموزش و پرورش بوده است، گفت: این تصمیم موجب از بین رفتن استعدادهای دانش آموزان مستعد می‎شود و این تصمیم به مانند این است که فردی را از پله دهم به پله پنجم منتقل کنیم تا سایرین به او برسند که از این طریق استعداد فرد را خیلی خوب سرکوب می‌کنیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در صورت عدم ارائه پاسخ مناسب از سوی وزارت آموزش و پرورش ناچار به استفاده از ابزارهای نظارتی در رابطه با حذف مدارس سمپاد خواهیم شد./
 

برچسب ها

آموزش، آموزش و پرورش، اخبار برگزیده، تجهیز مدارس، مدارس شهریه ای تیزهوشان