کیانپور مطرح کرد؛

اجرای سیاست نوسازی بافت فرسوده در قالب طرح بازآفرینی شهری

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس آمارها حدود ۱۹ میلیون نفر در سکونت های غیررسمی و فرسوده زندگی می کنند.

 خانه ملت؛ مجید کیانپور با اشاره به مشکلات شهرها در حوزه بافت های فرسوده و بافت های ناکارآمد شهری، گفت: قطعا در شرایط کنونی اجرای سیاست نوسازی بافت فرسوده در قالب طرح بازآفرینی شهری بسیار مثبت و قابل قبول است و این مسئله می تواند بخشی مشکلات شهری را حل و فصل کند.

وجود 127 هزار بافت فرسوده و ناپایدار در کشور

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس آمارها حدود 127 هزار بافت فرسوده و ناپایدار در کشور وجود دارد که حدود 72 هزار هکتار بافت فرسوده و مابقی بافت های ناپایدار هستند.

بازآفرینی شهری باید محله محور باشد

وی گفت: یکی از موضوعات مهم در بحث نوسازی بافت های فرسوده این است که نوسازی و اصلاح بافت به تنهایی گره گشا نیست، بلکه پروژه نوسازی باید در قالب محله ای صورت گیرد، به این معنا که یک محله شامل خانه، معابر و خیابان ها، پارکینگ ها و تمام اجزای یک محله باید مورد نوسازی و اصلاح قرار گیرد.

زیرساخت های محله ای باید متناسب با افزایش جمعیت پس از بازآفرینی ارتقا یابد

کیانپور ادامه داد: زمانی که یک بافت فرسوده نوسازی می شود، جمعیت آن ساختمان نسبت به قبل افزایش چشمگیری پیدا می کند، بنابر این زیرساخت های محله ای نیز باید متناسب با افزایش جمعیت ارتقا یابد، از این رو تمام اجزای یک محله باید اصلاح و بهبود یابد.

طبق گزارش‌های مسئولان از میزان بافت فرسوده و ناکارآمد در کشور، حدود 70 هزار هکتار نیازمند نوسازی و بازسازی فوری هستند، زیرا این مناطق به علت فرسودگی بالا در معرض خطر قرار دارند
این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: طبق گزارش‌های مسئولان از میزان بافت فرسوده و ناکارآمد در کشور، حدود 70 هزار هکتار نیازمند نوسازی و بازسازی فوری هستند، زیرا این مناطق به علت فرسودگی بالا در معرض خطر قرار دارند.

زندگی 19 میلیون نفر در سکونت های غیررسمی و فرسوده

وی ادامه داد: بر اساس آمارها حدود 19 میلیون نفر در سکونت های غیررسمی و فرسوده زندگی می کنند، بنابراین نوسازی بافت های فرسوده و اجرای طرح بازآفرینی شهری می تواند از بروز بحران های جدی در حوزه شهری در صورت بروز حوادث غیرمترقبه جلوگیری کند.

اشتغال زایی برای یک میلیون نفر با اجرای طرح بازآفرینی شهری

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: اجرای طرح بازآفرینی شهری ضمن نوسازی ساختمان شهرها و فضای شهری، موجب اشتغال زایی بیش از یک میلیون نفر در کشور می شود که باید در این عرصه تلاش و برنامه ریزی دقیقی صورت داد./

برچسب ها

اخبار برگزیده، ازدیاد جمعیت، افزایش جمعیت، بافت فرسوده