یوسفیان ملا مطرح کرد؛

بسته حمایتی باید سه نوبت توزیع شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید با توزیع چند نوبته بسته های جمایتی می توان قیمت کالاهای اساسی را تعدیل داد.

خانه ملت؛ عزت الله یوسفیان ملا با اشاره به افزایش قیمت کالاهای اساسی با وجود کاهش نرخ ارز در هفته های گذشته اظهار داشت: قیمت کالاها با افزایش نرخ ارز به سرعت روند افزایشی را طی کرد اما در زمان کاهش نرخ ها، عکس العمل کندی را طی می کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: البته افزایش نرخ کالاها تنها به نرخ دلار و ارز وابسته نیست بلکه به میزان تولید و تقاضا وابسته است و اگر تقاضا افزایش پیدا کند و میزان تولید پاسخگو نباشد، قیمت ها بالا می رود.

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به بودجه اختصاصی به بسته های حمایتی، بیان داشت: 14 میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی تخصیص داده شده است اما با این حال شاهد افزایش قیمت کالاهاهستیم، باید گفت بسته های حمایتی در دراز مدت بر روند کاهش قیمت کالاها اثر می گذارد.

بسته حمایتی باید سه نوبت توزیع شود

وی گفت: نباید انتظار داشت که با توزیع بسته های حمایتی در یک نوبت، قیمت کالاها کاهش پیدا کند، برای آنکه نرخ کالاها روند کاهشی بگیرد باید بیش از سه نوبت بسته غذایی به خانوارها تخصیص داده شود.

یوسفیان ملا در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تاخیر دولت در توزیع بسته های حمایتی، اظهارداشت: توزیع بسته حمایتی به میلیون ها نفر ایرانی، کار بزرگی است و علت تاخیر دولت دراین زمینه حجم بالای کار، تهیه مواد غذایی و بسته بندی زمان بر است و حداکثر تا دو ماه دیگر بسته ها آماده می شود.

کاهش قیمت مواد غذایی طرف 5 ماه

این نمایند مجلس تاکید کرد: توزیع بسته حمایتی به روند افزایش کالاهای اساسی توقف می دهد و با تکرار توزیع می تواند روند کاهشی را رقم بزند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: به نظر می رسد با توزیع بسته های حمایتی و تکرار آن بعد از 5 ماه قیمت کالاها روند کاهشی را به خود می گیرد و مردم تاثیر کاهش نرخ دلار را بر روی کالاها و مواد غذایی لمس می کنند.

برچسب ها

اخبار برگزیده، بسته اقتصادی، تعیین نرخ ارز، تک نرخی شدن ارز، دلار