عابدی در تشریح نشست کمیسیون بهداشت ودرمان:

ضرورت پرونده الکترونیک در تمامی مراکز درمانی

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس گفت: سرپرست تامین اجتماعی در جلسه کمیسیون بهداشت مجلس از اجرایی شدن پرونده الکترونیک در تمامی مراکز درمانی تا پایان آذر ماه سال جاری خبر دارد.

 خانه ملت ؛ حیدر علی عابدی در تشریح دستور کار امروز ( یکشنبه 11آذرماه ) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و محسنی بندپی سرپرست سازمان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: جلسه امروز کمیسیون بهداشت به منظور بررسی وضعیت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی و مشکلات موجود تشکیل شد.

تجمیع‌سازی شرکت‌های کوچک وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسه به تجمیع‌سازی شرکت‌های کوچک و متعدد این وزارتخانه از جمله شرکت‌های داروسازی و شرکت‌های پتروشیمی اشاره کرد تا مدیریت و ساماندهی آنها با سهولت بیشتری صورت بگیرد. همچنین در خصوص اختلافات موجود با وزارت بهداشت موضوعاتی را مطرح و تاکید کرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تمام تلاش خود را برای رفع این اختلاف‌ها به کار خواهد گرفت.

شریعتمداری: سازمان تامین اجتماعی نباید بدهکار بی اختیار باشد

عابدی اظهار کرد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه جلسه در خصوص مشکلات و بدهکاری های سازمان تامین اجتماعی موضوعاتی مطرح کرد، همچنین در خواست کرد مجلس نیز با این سازمان همکاری های لازم را داشته باشد تا در کنار هزینه‌های تحمیل شده به این سازمان، درآمد زایی‌ها نیز انجام شود تا بدهکار بی اختیار نباشد، همچنین در پایان صحبت‌های خود با اشاره به سیاستگزاری‌های وزارتخانه متبوع خود عنوان کرد که سازمان های تامین اجتماعی و سازمان بهزیستی باید بجای مجری، تسهیل کننده امور باشند.

افزایش 4 هزار میلیارد تومانی هزینه‌های سازمان تامین اجتماعی با اجرای طرح تحول سلامت

وی با اشاره به صحبت‌های محسنی بند پی در خصوص افزایش 4 هزار میلیارد تومانی هزینه‌های سازمان تامین اجتماعی با اجرای طرح تحول سلامت گفت: هزینه‌های این سازمان با اجرای طرح تحول سلامت افزایش پیدا کرده است، همچنین در جلسه امروز نیز سرپرست سازمان تامین اجتماعی از کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درخواست کرد تا برای تامین هزینه‌های سازمان متبوعش راه حلی پیدا کند.

اجرایی شدن پرونده الکترونیک سلامت تا پایان آذر ماه

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: سرپرست سازمان تامین اجتماعی در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از اجرایی شدن پرونده الکترونیک سلامت در تمامی مراکز درمانی کشور و پایان دفترچه‌های کاغذی بیمه تا پایان آذر ماه سال جاری خبر دارد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: دولت بیش از 82 هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است که باید در جلسه‌های آتی کمیسیون بهداشت و درمان پیرامون چگونگی تامین آن بحث و گفت‌گو شود ./

برچسب ها

اخبار برگزیده، اداره بیمه سلامت، افزایش سلامت، بخش سلامت، برنامه تحول نظام سلامت، برنامه نظام سلامت، بهداشت و درمان، بهداشت وسلامت