نوری تاکیدکرد؛

طب سنتی راهکاری نوین برای درمان

نماینده مردم در مجلس بابیان اینکه مصرف خودسرانه داروهای سنتی با شیمیایی تبعات خطر زایی برای بیماران در پی دارد، گفت: ورود طب سنتی به زیر مجموعه علمی کشور راهکاری نوین برای درمان با حساب و کتاب بیماران با داروهای سنتی تلقی می شود.

  خانه ملت ؛ سید راضی نوری  درباره وضعیت مصرف خودسرانه داروهای گیاهی در کشور،گفت: مصرف خودسرانه داروهای سنتی نه تنها در بهبود سلامت افراد مثمر ثمر نیست بلکه می‌تواند در سلامت فرد نیز خطرزا باشد.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه تاریخچه حضور طب سنتی از طب نوین پزشکی قدیمی تر است و کارنامه مناسبی نیز در درمان بسیاری از بیماری ها دارد تصریح کرد: طب سنتی قبل از ورود به طب پزشکی جدید حضور داشته است ، بنابراین طب سنتی قابل رد نیست.

طب سنتی نیازمند سازماندهی اصولی است

وی ادامه داد: طب سنتی نیازمند سازماندهی اصولی است بدین معنا که می‌بایست طب سنتی و عطاری‌ها در حوزه درمان وسلامت زیر مجموعه دستگاههای علمی کشور قرار بگیرند تا به طریق اصولی ونظارتی دارو از سیستم طب سنتی برای درمان در نظر گرفته شود.

طب سنتی نیازمند سازماندهی اصولی است بدین معنا که می‌بایست طب سنتی و عطاری در حوزه درمان وسلامت ، زیر مجموعه دستگاه های علمی کشور قرار بگیرند
وی تصریح کرد: دانشکده طب سنتی نقش بسیار مهمی در ساماندهی عطاری ها در کشور دارد زیرا می توان از افراد مختصص در طب سنتی و معالجه افراد مددگرفت تا تجویز داروبر حسب معیارهای علمی و پژوهشی انجام شود.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه مصرف خودسرانه داروهای سنتی با شیمیایی تبعات خطر زایی برای بیماران در پی دارد یادآورشد: ورود طب سنتی به زیر مجموعه علمی کشور راهکاری نوین برای بهبود روند درمانی بیماران با داروهای سنتی تلقی می‌شود.

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارائه خدمات بهداشتی و درمان، حوزه بهداشت و درمان، دارو، داروخانه ها، داروساز، طب سنتی