خبر

مسیر شما: اخبار تلاش غرب برای مقصر جلوه دادن دولت سوریه در حملات شیمیایی اخیر
تلاش غرب برای مقصر جلوه دادن دولت سوریه در حملات شیمیایی اخیر

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد غرب تلاش کرد دولت سوریه را مقصر حملات شیمیایی اخیر در سوریه نشان دهد اما این سیاست با شکست مواجه شد.

 خانه ملت ؛ محمد جواد ابطحی در خصوص حمله شیمیایی به تروریست ها به حلب و احتمال بروز مجدد این اقدام در استان حماء، گفت: باقی مانده تروریست قصد دارند با ایجاد رعب و وحشت در میان مردم سوریه، دولت مرکزی این کشور را تحت فشار بگذارند تا از این طریق باج خواهی کنند.

تلاش غرب برای مقصر جلوه دادن دولت سوریه در حملات شیمیایی اخیر

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خوشخبتانه در گذشته سلاح های شیمایی سوری ها جمع آوری شده از این رو غربی ها نمی توانند این اقدام را بر گردن دولت مرکزی دمشق بندازند، اظهار کرد: در واقع امروزه تروریست ها با سلاح هایی که غربی ها از جمله آمریکا و حتی رژیم صهیونیستی در اختیارشان قرار می دهند، حملات خودشان را انجام می دهند.

سکوت جامعه جهانی نسبت به حملات شیمیایی تروریست های تکفیری

وی در خصوص واکنش های جامعه جهانی نسبت به حملات شیمیایی تروریست های تکفیری، ادامه داد: این مهم در حالیست که سازمان ملل و دیگر جوامع بین المللی نسبت به این اقدام داعشی ها سکوت کرده اند؛ البته تاریخ یادآور می شود که در حمله صدام به حلبچه نیز این سکوت وجود داشت داشت زیرا رژیم بعث عراق مورد حمایت غرب بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه می توان نتیجه گرفت غربی ها وقتی موضع گیری نسبت به حملات شیمیایی می گیرند که حمله کنندگان دشمنشان باشند و اکنون تروریست ها همپیمان آنها هستند، تصریح کرد: در زمان جنگ تحمیلی نیز همین رویه وجود داشت ابتدا در قابل صدام سکوت کردند اما وقتی صدام بر خلاف میل آنها حرکت کرد سلاح شیمیایی را بهانه قرار داده و جنگ راه انداختند.

می توان نتیجه گرفت غربی ها وقتی موضع گیری نسبت به حملات شیمیایی می گیرند که حمله کنندگان دشمنشان باشند و
اکنون تروریست ها همپیمان آنها هستند

کمک ائتلاف آمریکایی به تروریست های حاضر در سوریه

ابطحی افزود: هم اکنون نیز رسانه ها از انتقال محموله خطرناکی از مواد شیمیایی به استان ادلب خبر داده اند که اگر مجددا حمله شیمیایی رخ دهد، ائتلاف آمریکایی باید پاسخگو باشد زیرا سلاح های متعدد ساخت ایالات متحده آمریکا پس از دستگیری چندین تروریست کشف شده است.

تلاش تروریست ها برای اقدامات تحریک آمیز جدید در مناطق کاهش تنش سوریه

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین باید یادآور شد مناطق کاهش تنش در سوریه وجود دارد که این امر موجب خسارت برای تروریست ها شده از این رو تلاش می کنند با اقدامات و حملات شیمیایی، اقدامات تحریک آمیز جدیدی را بوجود بیاورند./
 

نظر شما
مشخصات خبر