یحیی کمالی پور مطرح کرد؛

خاتمه حمایت از عربستان سعودی در جنگ یمن

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس معتقد است آمریکایی ها از ابتدا عربستان را با هدف فروش تسلیحات وارد خاک یمن کردند اما در نهایت در این مسیر به اهداف خود نرسیده و امروز ناچار به خاتمه حمایت از عربستان شده اند.

  خانه ملت ؛ یحیی کمالی پور با اشاره به مصوبه اخیر سنا مبنی بر خاتمه حمایت از عربستان سعودی در جنگ یمن، گفت: آغازگر جنگ یمن آمریکایی ها بودند و عربستان صرفا به عنوان یک ابزار برای اجرای این جنگ بود.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: آمریکایی ها از ابتدا با این عنوان ارتش سعودی را وارد خاک یمن کردند تا تسلیحات خود را طی این جنگ به فروش رسانده و نقشه خاورمیانه را طبق نظر خود تغییر دهند.

وی افزود: در نهایت هیچکدام از حرکت هایی که از سوی آمریکا علیه عربستان صورت می گیرد، نمی تواند لایه های پنهان ارتباط این دو کشور را از بین ببرد چرا که عربستان در حال تأمین منابع مالی ایالات متحده است.

کمالی پور ادامه داد: آمریکا می خواهد فضا را به این سمت ببرد که احساسات افکار عمومی درباره روابط این کشور با عربستان به علت جنایاتی که صورت می دهد فروکش کند لذا بعید به نظر می رسد که حمایت های خود را از عربستان از بین ببرند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه آمریکا قصد دارد بار روانی بین المللی را از روی دوش عربستان برای موقت بردارد، خاطرنشان کرد: آمریکا متوجه این موضوع شده که منافعش بیش از این در یمن تأمین نمی شود و از طرفی از آنجایی که اختیارات بی حد و حصر در اختیار بن سلمان گذاشته باعث شده کنترل از دست آمریکا خارج و به گونه ای در یمن عمل شود سیاست های آمریکا در منطقه زیر سوال برود./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، عربستان