احمد همتی عنوان کرد؛

رژیم سعودی و بن سلمان سمبل جنایت های ضدبشری

عضو فراکسیون امید مجلس معتقد است؛مدعیان حقوق بشر در دنیا این را باید قبول کنند که حداقل تا الان درباره عربستان خطا داشته اند و آن را باید اصلاح کنند.

 خانه ملت ؛ احمد همتی ضمن اشاره به موضوع انزوای بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی در بین کشورهای منطقه و همینطور کشورهای اروپایی با حضور در اجلاس g۲۰ گفت:موضوع عربستان و جنایت‌هایی که انجام می دهد به خصوص شخص بن سلمان که گاهی مستقیم مدیریت این جنایت‌هایی که در جنگ یمن و همینطور در موضوع قتل مخالفانش در داخل کشور و یا در خارج از کشور مثل موضوع خاشقجی به عهده دارد، آزمونی برای مدعیان حقوق بشر است.

رژیم سعودی و بن سلمان سمبل جنایت‌های ضدبشری

وی افزود:این موضوع باید متوجه مدعیان حقوق بشر باشد که رژیم سعودی و این فرد سمبل حرکات و جنایت‌های ضدبشری هستند،بنابراین باید عملا واکنش مناسبی را درمورد این فرد و این کشور انجام دهند.

عضوکمیسیون بهداشت ودرمان مجلس ادامه داد:اولین قدم این است که باید سلاح هایی که عربستان برای قدرت نمایی،قتل عام مردم یمن و تهدید بسیاری از کشورهای دیگر ،استفاده کرده و حتی ایران را تهدید می کنند؛این سلاح ها آن نباید تامین شود.

وجدان عمومی مردم اروپا بیدار است

نماینده مردم سمنان،مهدیشهر و سرخه در مجلس با بیان این که مراودات اقتصادی با آنها باید کاهش داده شود،تاکید کرد:چطور در مورد کشور مستقلی مثل جمهوری اسلامی که صدای حق طلبی دارد؛می‌آیند تمام امکانات خود را برای محدودیت‌های اقتصادی و تحریم های اقتصادی بسیج می کنند،ولی با کشوری که صراحتا حقوق بشر را نقض می کند،مدارا می کنند.

وی معتقداست که مدعیان حقوق بشر در دنیا این را باید قبول کنند که حداقل تا الان درباره عربستان خطا داشته اند و آن را باید اصلاح کرده و نشان دهند که واقعا به دنبال حقوق بشر هستند.

عضوفراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم اروپا بیدار شده‌اند،تصریح کرد:مردم اروپا به نسبت دولتمردانشان منطقی تر رفتار می کنند و به هرحال وجدان عمومی مردم اروپا بیدار است.واکنش های خوبی هم به صورت رسمی و غیررسمی،NGOها ،احزاب و رسانه‌ها نشان می‌دهند و تجمعاتی هم وجود دارد واکنش‌های خوبی نشان دادند؛منتها از آنجا که دولتمردان اروپایی روحیه منفعت‌طلبی دارند؛هم منافع شخصی و هم به زعم خودشان می‌خواهند منافع کشورشان را تامین کنند،از این موارد ضدحقوق بشری و جنایت ها چشم‌پوشی می‌کنند./

 

برچسب ها

آل سعود، آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، عربستان