نصراله پژمان فر مطرح کرد؛

استفاده از توان دانشجویان در گرو برنامه ریزی و ایجاد زیرساخت است

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی معتقد است استفاده از پتانسیل و توان دانشجویان در کشور مستلزم برنامه ریزی و ایجاد زیرساخت است.

 خانه ملت؛  نصرالله پژمان‌فربا اشاره به تفاوت دغدغه و آرمان‌های دانشجویان امروزی با گذشته، گفت: دانشجویان امروزی 2 دسته دغدغه دارد؛ اولی آینده شغلی آنها و هویتی است که باید در این بخش از زندگی داشته باشد و دومی عملی کردن آرمان‌ها و نظرات خود در مورد جامعه و زندگی است.

اشتغال یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دانشجویان امروزی است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: اشتغال یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دانشجویان امروزی است چراکه با اشتغال فرد می‌تواند برای جامعه و خانواده خود مفید فایده واقع شده و احساس توانمند بودن داشته باشد بنابراین دانشجویان امروزی تمام توان وبرنامه های خود را در راستای تحقق این مهم قرار می دهد.

پیچ و خم زندگی باعث تنزل نگاه دانشجویان شده است

وی با بیان اینکه در جوانی نگاه‌ها بسیار آرمان گرایانه و بلند است، بیان کرد: در برخی مواقع پیچ و خم زندگی باعث تنزل نگاه دانشجویان می‌شود و نهایت همت و هدف او در اشتغال به صورت پاره وقت و کسب درآمد خلاصه خواهد شد.

زمینه استفاده از استعداد و ظرفیت دانشجویان فراهم شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مسئولان باید با اقدامات خود زمینه و فضایی ایجاد کنند که دانشجو به قدری افق نگاهش بلند باشد که بتواند آرمان‌های بلند خود در مورد کشور و دست یابی به قله‌های رفیع پیشرفت را عملیاتی کند و با تولید علم و پیشرفت در صنعت، کشاورزی و... حضور موثری در جامعه داشته باشد.

فضای شاد و پرنشاط در میان دانشجویان همیشگی است

وی با بیان اینکه فضای شاد و پرنشاط در میان دانشجویان همیشگی است، خاطرنشان کرد: شرایط کشور در سال‌های گذشته با امروز کاملا متفاوت است به گونه ای که در آن زمان تعداد محدودی از دانش آموزان می توانستند وارد دانشگاه شوند به همین دلیل تمام وزارتخانه ها برای کاردانی دانشجویان را بورسیه می‌کردند.

در حال حاضر تعداد فارغ‌التحصیلان کارشناسی‌ارشد و دکتری بسیار است و مجموعه‌ها برای استخدام دست به انتخاب می‌زنند اگرچه این رویداد بسیار مناسب است اما باید برای استفاده از این ظرفیت ها برنامه ریزی کرد
پژمانفر با بیان اینکه در گذشته تعداد تحصیلکرده دانشگاهی بسیار محدود بود به همین دلیل اگر فردی می‌توانست مدرک کارشناسی خود را دریافت کند به راحتی و بدون دغدغه وارد بازار کار می‌شد البته یکی از اتفاقات میمون و مبارک پیروزی انقلاب افزایش تعداد تحصیلکردها در کشور است، عنوان کرد: خوشبختانه در حال حاضر تعداد فارغ‌التحصیلان کارشناسی‌ارشد و دکتری بسیار است و مجموعه‌ها برای استخدام دست به انتخاب می‌زنند اگرچه این رویداد بسیار مناسب است اما باید برای استفاده از این ظرفیت ها برنامه ریزی کرد.

استفاده از توان دانشجویان در گرو برنامه‌ریزی و ایجاد زیرساخت است

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نیروی جوان، تحصیلکرده و آماده به کار در کشور بسیار است بایستی با ایجاد زیرساخت‌های مناسب و اعتماد به آنها از این پتانسیل به درستی استفاده کرد./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اشتغال، اشتغال جوانان، اشتغال دانش آموختگان، اشتغال زایی، بورس، دانشجویان