نادری مطرح کرد؛

سرمایه گذاری در بازار سرمایه نیازمند فرهنگ سازی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:می توان برای شرکت های بورسی که سهام شناور خود را افزایش می دهند مشوق های مالیاتی مانند معافیت مالیاتی ارائه کرد.

خانه ملت؛  درباره نقش بورس در زمینه ساماندهی نقدینگی گفت:یکی از ضعف های اقتصادی کشور عدم توجه مطلوب به بازار سرمایه بوده است چرا که اگر بازار سرمایه به اندازه مطلوب تقویت می شد بسیاری از مشکلات اقتصادی در کشور ایجاد نمی شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:ارتقای عملکرد بازار سرمایه یکی از راهکارهای مناسب برای توسعه است و در این راستا باید فرهنگ سازی برای رشد سرمایه گذاری از طریق بورس انجام شود.

سرمایه گذاری در بازار سرمایه نیازمند فرهنگ سازی

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی افزود:اگر برای مردم موضوع سرمایه گذاری در بازار سرمایه بصورت شفاف تشریح شود حتی بسیاری سرمایه های خرد روانه این بازار می شود در این راستا باید حمایت های عملی از شرکت های بورسی انجام شود.

بررسی نقش استمهال بدهی های مالیاتی شرکت های بورسی در رونق بازار سرمایه

نادری در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، افزود:بطور مثال می توان برای شرکت های بورسی که میزان سهام شناور خود را افزایش می دهند مشوق های مالیاتی مانند معافیت مالیاتی ارائه کرد.

وی ادامه داد:استمهال بدهی های مالیاتی شرکت های بورسی در تقویت بازار سرمایه تاثیرگذار است هر چند سیاست های تشویقی باید براساس ساز و کار مشخص اعمال شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:برای مهار سوداگری در بازار ارز،سکه و طلا باید بورس را بیش از گذشته حمایت کرد./
 

برچسب ها

اتحادیه طلا و جواهر، اخبار برگزیده، افزایش سرمایه، امنیت سرمایه گذاری، بازار بورس، بورس