آزادی خواه مطرح کرد؛

استفاده نادرست از فضای مجازی وآسیب های جدی اجتماعی و اخلاقی و تربیتی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: تربیت کودکان و فرزندان کاملا وارداتی تمشیت می شود و با یک به هم ریختگی و تضاد تربیتی مواجه است.

خانه ملت ؛ احد آزادیخواه با بیان اینکه سن استفاده از فضای مجازیلحظه به لحظه پایین می‌آید، گفت: یعنی اگر سال گذشته سن استفاده از فضای مجازی 7سال بوده حتما الان یکی دوسال پایین‌تر آمده است و این شیب رو به عقب برمی‌گردد و خطر جدی دارد؛ البته همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند به شکل استفاده از فضای مجازی می‌توانیم این فضا را برای خود فرصت تلقی کنیم یا تهدید.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: این فرایندی که در حال حاضر جلو می‌رویم صددرصد تهدید و تخریب است. تربیت کودکان و فرزندان کاملا وارداتی تمشیت می‌شود و با یک به‌هم ریختگی و تضاد تربیتی مواجه است، از یک طرف آداب و رسوم و عقایدی که ما داریم و از یک طرف واردات فرهنگی که با هم سنخیتی ندارد لذا در حوزه مدیریت و هم در حوزه محتوا در فضای مجازی دچار فقر مطلق هستیم.

تربیت کودکان و فرزندان وارداتی تمشیت می‌شود

وی تصریح کرد: روز سه شنبه جلسه‌ای با معاونین محترم آموزش و پرورش داشتیم، مدیر کل منابع دفتر مطالعات و متون درسی گفتند برای سواد رسانه کتابی را برای کلاس دهم آماده کردیم و من عرض کردم بسیار دیر است و این کتاب برای کلاس اول باید باشد، حتی برای کلاس اول هم دیر است، چراکه بچه‌ها حتی در سن 5سالگی نیز از فضای مجازی استفاده می‌کنند و بهره‌مند می‌شوند. سواد رسانه‌ای، استفاده درست و تولید محتوا باید درست شود تا تربیت فرزندانمان را بتوانیم تضمین کنیم.

سیستم فضای مجازی حاکم بر کشور سیستم نظارتی ندارد

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در حال حاضر در هجمه فضای مجازی هستیم تصریح کرد: در حوزه تولید محتوا ناقص عمل می‌شود، سیستم فضای مجازی حاکم بر کشور ما سیستم نظارتی هم ندارد و نوجوانان و حتی کودکان و فرزندان ما در آستانه آسیب‌های جدی اجتماعی و اخلاقی و تربیتی هستند که شبکه امید می‌تواند یک بخشی از آن خلاها را به امید خدا پر کند.

آزادی‌خواه با اشاره به اینکه شبکه امید با برنامه‌ریزی مناسب می‌تواند اثر منفی محتواهای شبکه‌های مجازی را از بین ببرد گفت: یکی از شبکه‌هایی که من از نزدیک دیدم و با مسئولان آن صحبت کردم شبکه امید است، سیستم مدیریتی شبکه امید کاملا با نگاه جهادی کار انجام می‌دهد و در رابطه با واکسینه کردن جامعه مخصوصاً نوجوانان یک امید تازه‌ای به روح نظام تربیتی کشور بخشیده است و این شبکه باید تقویت شود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در مورد اینکه اگر خوراک خوبی در برنامه‌های شبکه امید به نوجوانان داده شود و نیاز آنها تامین شود کمتر جذب شبکه‌های مجازی می‌شوند خاطر نشان کرد: ظرفیت شبکه امید ظرفیت سرشاری است و باید از ظرفیت آن حداکثر استفاده شود./

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، دستگاه ه های نظارتی، شورای عالی فضای مجازی