شریفی مطرح کرد؛

توسعه مناطق گردشگری در روستاها در راستای تحقق احکام قانون برنامه است

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس گفت: چهار فصل بودن کشور ظرفیت و پتانسیل خوبی برای جذب گردشگر در فصول مختلف سال را فراهم کرده به شرط آنکه راهبری و هدف گذاری لازم انجام شود.

 خانه ملت؛ ناصر شریفی گفت: با بیان اینکه نگاه ویژه به حوزه گردشگری یکی از سیاست‌های اصولی در قانون برنامه و بودجه است، گفت: در تمام دنیا صنعت گردشگری به عنوان یکی از 3 صنعت برتر مطرح است ولی متأسفانه سال‌های سال بر روی این موضوع صحبت شده و اقدام عملی انجام نشده است.

نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اغلب روستاهای کشور از پتانسیل، ظرفیت و قابلیت بسیاری در حوزه گردشگری و جذب گردشگر برخوردارند که اگر به آنها توجه شود و از ظرفیت‌های گردشگری موجود در استان‌ها، در روستاها نیز استفاده شود قطعاً در روستاها نیز شاهد خیل عظیمی از گردشگران داخلی و خارجی خواهیم بود.

جذب گردشگر به روستاها منجر به کاهش مهاجرت از روستا به شهر و افزایش سرمایه و پول در روستاها شده است.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بسیاری از روستاهای به لحاظ باستان‌شناسی و قدمت تاریخی حرف برای گفتن دارند که با شناسایی و تبلیغ مناسب می‌توان آنها را به محلی برای حضور گردشگران داخلی و خارجی تبدیل کرد.

توسعه مناطق گردشگری در روستاها در راستای تحقق احکام قانون برنامه است

شریفی خاطر نشان کرد: فعالیت بخش خصوصی و مشارکت‌های مردمی در روستاها جهت ارائه خدمات بهتر به گردشگران و شناسایی مجتمع‌های آب درمانی بکر که سال‌ها متروکه بوده مانند فاریاب سنگویه و تدرویه، موجب جذب گردشگران از اقصی نقاط کشور و استان‌های همجوار شده است.

وی افزود: توسعه مناطق گردشگری در روستاها را در راستای تحقق احکام قانون برنامه دانست و تصریح کرد: چهار فصل بودن کشور ظرفیت و پتانسیل خوبی برای جذب گردشگر در فصول مختلف سال را فراهم کرده به شرط آنکه راهبری و هدف‌گذاری لازم انجام شود.

جذب گردشگر به روستاها منجر به کاهش مهاجرت از روستا به شهر شده است

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس ادامه داد: جذب گردشگر به روستاها سبب افزایش اشتغال برای روستاییان شده که این امر منجر به کاهش مهاجرت از روستا به شهر و افزایش سرمایه و پول در روستاها شده است که می‌توان از آن در جهت توسعه و آبادانی روستاها بهره برد./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد روستا، بخش گردشگری، بودجه گردشگری، توسعه گردشگری، حوزه گردشگری