رحیمی جهان آبادی خبر داد؛

پیشنهاد تشکیل دو کمیته حقوقی و ورزش های بومی

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد هیات APA ایران مبنی بر تشکیل دو کمیته حقوقی و ورزش های بومی در مجالس آسیایی خبر داد.

خانه‌ملت؛ جلیل رحیمی جهان آبادی از پیشنهاد هیات مبنی بر تشکیل دو کمیته حقوقی و ورزش‌های بومی در مجالس آسیایی خبر داد و گفت: در حاشیه اجلاس بین‌المجالس آسیایی در ترکیه هیات ایرانی پیشنهادی برای تشکیل دو کمیته جدید مطرح کرد؛ کمیته نخست کمیته حقوقی و حل منازعات است. با توجه به اینکه کشورهای آسیایی در زمینه‌های مختلف اختلاف نظر دارند این کمیته می‌تواند به عنوان حوزه مشورتی و حقوقی مجالس آسیایی نقش داشته باشد.

اهمیت تشکیل کمیته قضایی برای کشورهای عضو اجلاس مجالس کشورهای آسیایی 
نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی افزود: مقرر شد اینجانب به عنوان پیشنهاددهنده چارچوب اصلی کمیته را مطرح و تقدیم دبیرکل APAآقای مجیدی کنم. همچنین باید با کشورهای مختلف عضو اجلاس مجالس کشورهای آسیایی از طریق بخش بین‌المللی مجلس شورای اسلامی مکاتبات لازم صورت گیرد تا طرح موردنظر و اهمیت آن برای این کشورها شرح داده شود.

تشکیل کمیته قضایی اختلاف نظرهای کشورهای آسیایی را حل خواهد کرد

عضو فراکسیون امید در مجلس بیان کرد: در صورت موافقت سایر کشورها با تشکیل این کمیته بسیاری از مشکلات و اختلاف نظرهای موجود حل خواهد شد.

تشکیل کمیته ورزش‌های بومی زمینه ترویج بازی‌ها محلی را میان کشور آسیایی فراهم می‌کند

وی با اشاره به دومین کمیته پیشنهادی هیات پارلمانی APA ایران، اظهار کرد: تشکیل کمیته بازی‌های محلی و ورزشی‌های بومی پیشنهاد آقای علی کاظمی باباحیدری و اینجانب بود. هر یک از کشورهای بین‌المجالس آسیایی بازی‌های بومی و محلی متنوع و بسیاری دارند این کمیته می‌تواند زمینه آشنایی و ترویج بازی‌ها و ورزش‌های محلی را میان کشور آسیایی با برگزاری مسابقات به میزبانی کشورهای عضو فراهم کند.

با ایجاد کمیته ورزش‌های بومی، پیوندهای فرهنگی و ورزشی کشورهای آسیایی که یکی از هدف های اصلی APA است محقق می‌شود
عضو هیات پارلمانی APA ایران با بیان اینکه با تشکیل کمیته بازی‌های محلی و ورزشی‌های بومی در بین المجالس آسیایی می‌توان این ورزش‌ها را احیا کرد، خاطرنشان کرد: با ایجاد این کمیته پیوندهای فرهنگی و ورزشی کشورهای آسیایی که یکی از هدف های اصلی APA است محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه دبیرخانه اجلاس مجالس آسیایی استقبال خوبی از پیشنهاد تشکیل این دو کمیته کرد، یادآور شد: مراحل اداری این پیشنهاد در حال انجام است امید است بتوان این دو کمیته را به کمیته‌های موجود در APA افزود تا یادگاری از هیات پارلمانی ایران در بین المجالس آسیایی باقی بماند.

طرح توجیهی پیشنهاد تشکیل دو کمیته حقوقی و ورزش‌های بومی برای کشورهای عضو فرستاده می‌شود

رئیس کمیته بین‌الملل کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: باید طرح توجیهی پیشنهاد تشکیل دو کمیته حقوقی و ورزش‌های بومی برای کشورهای عضو از طریق بین‌الملل مجلس شورای اسلامی ارسال شود از سوی دیگر دبیرخانه APA نیز مکاتباتی در این زمینه انجام می‌دهد تا در مجمع عمومی بعدی این پیشنهاد بررسی و در صورت موافقت اعضا تصویب شود./

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعتبار ورزش، اعتبارات فرهنگی