محمدجواد جمالی نوبندگانی مطرح کرد؛

سکوت معنادار دبیرکل اتحادیه عرب در قبال توهین های ترامپ

عضو هیات رئیسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس اهداف اظهارات ضد ایرانی دبیرکل اتحادیه عرب را تشریح کرد.

  خانه ملت ؛ محمدجواد جمالی نوبندگانی با اشاره به اظهارات ضد ایرانی دبیرکل اتحادیه عرب مبنی بر اینکه کشورمان باید در رفتار خود تجدید نظر کند، گفت: رژیم های عربی که دست نشانده انگلیسی ها و آمریکایی ها هستند اتحادیه عرب را برای پیگیری موارد خاصی از جمله اتخاذ مواضع ضد ایرانی ایجاد کردند.

سکوت معنادار دبیرکل اتحادیه عرب در قبال توهین های ترامپ

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همچنین باید اذعان کرد که مواضع دبیر کل اتحادیه عرب امروزه موجب از بین رفتن آبروی کشورهای عربی شده است زیرا همگان تصور می کردند که احمد ابوالغیظ بجای پرداختن به ایران، نسبت به اظهارات ضد کشورهای عربی ترامپ موضع گیری کند زیرا رییس جمهور آمریکا آنها را به گاو شیرده توصیف کرده بود.

همگان تصور می کردند که احمد ابوالغیظ بجای پرداختن به ایران، نسبت به اظهارات ضد کشورهای عربی ترامپ موضع گیری کند زیرا رییس جمهور آمریکا آنها را به گاو شیرده توصیف کرده بود.

احمد ابوالغیظ باید نسبت به کشتار مردم در نوار غزه موضع گیری کند نه در مورد ایران

وی ادامه داد: در این بین باید یادآور شد که موضوعاتی مانند اشغالگری در بلندی های جولان، کشتار مردم در نوار غزه، اشغال فلسطین، طرح مسئله معامله قرن، جنگ یمن، کشتار گروه های تروریستی داعش و النصره در سوریه و عراق، کودتای مصر و غیره وجود دارد که دبیر کل اتحادیه عرب می تواند در مورد آنها صحبت کند و این در حالیست که به دلیل سرسپردگی به آمریکا و رژیم صهیونیستی فقط به ایران پرداخته و تلاش کرده کشورمان را دلیل بی ثباتی های کنونی در منطقه عنوان کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: باید اذعان کرد که هم اکنون دو میلیون کودک یمنی در حال نابودی توسط ائتلاف سعودی هستند و ابوالغیظ می توانست نسبت به سعودی ها واکنش تندی نشان دهد زیرا یمنی ها هم عرب هستند.

سران کشورهای عربی با اتخاذ مواضع ضدایرانی می خواهند جای دوست و دشمن اعراب را تغییر دهند

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین می توان گفت که سران وابسته کشورهای عربی می خواهند با اتخاذ مواضع ضدایرانی جای دوست و دشمن اعراب را تغییر دهند تا بقای خودشان را حفظ کنند زیرا به خوبی می دانند که اگر سیاست های ایالات متحده را پیگیری نکنند، از راس قدرت باید کنار بروند./

برچسب ها

آل خلیفه، آل سعود، آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، عرب، عربستان، غزه