عباسعلی پوربافرانی مطرح کرد؛

راهکارهای بیمه با همکاری نظام سلامت برای مدیریت منابع

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت بیمه با توجه به ساز و کارهای برنامه ششم و بودجه ۹۷ منابع را مدیریت کرده و خدمات دهد.

 خانه ملت؛ عباسعلی پوربافرانی با اشاره به انتقاد کارشناس ارزیاب خسارت صنعت بیمه که معتقد است طرح تحول نظام سلامت برای بیمه‌های تکمیلی سودی نداشته و بیشتر به بیماران کمک کرده است، گفت: قرار نیست نظام سلامت صنعت بیمه را رونق بدهد؛ صنعت بیمه باید با تدابیر و راهکارهایی که دارد این کار را انجام دهد.

ادامه داد: اینکه بیمه‌های تکمیلی در طرح تحول نظام سلامت چه کرده است، می‌توان گفت بسیاری از جاهایی که بیمه‌های تکمیلی تعهدات داشتند، طرح تحول نظام سلامت سبب شد که تعهدات بیمه‌های تکمیلی یا کاهش پیدا کند یا اصلا انجام نشود. لذا اینکه بخواهیم طرح تحول نظام سلامت و بیمه‌های تکمیلی را به هم پیوند بزنیم از این جهت که فایده‌ای داشته یا نداشته، دردی را دوا نمی‌کند و پیوند نادرستی بین این دو است.

صنعت بیمه با همکاری نظام سلامت راهکارهایی را تدوین کند که منابع را مدیریت کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در مورد اینکه صنعت بیمه چطور می‌تواند به کمک نظام سلامت برود تصریح کرد: صنعت بیمه باید با همکاری نظام سلامت راهکارهایی را تدوین کند که منابع را مدیریت کند؛ اگر منابع را در نظام سلامت مدیریت کنیم، بیمه‌ها هم می‌توانند موفق باشند.

صنعت بیمه با توجه به ساز و کارهای برنامه ششم و بودجه 97 منابع را مدیریت کرده و خدمات دهد
وی در ادامه خاطر نشان کرد: صنعت بیمه گیرهای بی‌خودی به برخی افراد ندهد و در جایی که واقعا نیاز به نظارت دارد، نظارت کند. نه اینکه زمانی که یک بدبختی بخواهد یک نسخه‌ای را بگیرد مانع‌تراشی کند به طوری که نتواند از سیستم بیمه‌ای کشور، خدمات دریافت کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: صنعت بیمه باید در خدمات کلینیکی و پاراکلینیکی آنجایی که واقعا نیاز بیمار نیست و به غلط این نیاز ایجاد می‌شود، آنجا را از ساز و کارهای لازم که در برنامه ششم توسعه و در بودجه 97هم پیش‌بینی شده و نظام ارجاع که یکی از آنها است و سایر مواردی که از این قبیل وجود دارد، بیمه را ساماندهی و مدیریت کند و خدمات بیمه‌ای درست و دقیق به مردم بدهد؛ با این روش هم منابع را مدیریت کند و هم خدمات مناسب به مردم بدهد./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه نظام سلامت، تعهدات دولت، صنعت بیمه