فرهاد فلاحتی مطرح کرد؛

نباید اقتصاد کشور را معطل برجام گذاشت

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: برای به توافق رسیدن با اروپایی ها باید زمانی را تعیین کنند تا بلافاصله پس از اتمام این مهلت، محدودیت هایی که در عرصه هسته ای پذیرفته ایم را بدون مماشات با دیگر کشورها جبران کنیم و به فعالیت هسته ای خود ادامه دهیم

 :خانه ملت؛ فرهاد فلاحتی با اشاره به طولانی شدن مذاکرات ایران و اروپا برای حفظ برجام، اظهار داشت: چندین ماه است که می‌گوییم معطل گذاشتن اقتصاد ایران و در انتظار ماندن برای ایجاد ارتباط مالی با اتحادیه اروپا، اشتباه استراتژیکی است که قبلا نیز انجام شده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در یک مقطع اقتصاد کشور را معطل برجام گذاشتیم و ضرر کردیم، بیان کرد: گره‌زدن همه مشکلات اقتصادی یا رفع مشکلات این حوزه به برجام، مانند همان اشتباه استراتژیکی است که اکنون در قبال اتحادیه اروپا انجام می‌دهیم.

نباید اقتصاد کشور را معطل برجام گذاشت

وی با بیان اینکه نباید اقتصاد کشور را معطل برجام بگذاریم، افزود: دستگاه دیپلماسی کشور باید مذاکرات خود را ادامه دهد ولی مسائل داخلی و اقتصادی کشور نباید منوط به حصول توافق با اروپا شود.

تیم مذاکره کننده ایران، مهلت زمانی برای حصول توافق با اروپا تعیین کند

فلاحتی ادامه داد: گره زدن حل مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور به مسائل سیاست خارجی، بزرگترین اشتباهی است که می‌تواند اقتصاد کشور را زمین‌گیر کند.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: علیرغم اینکه گفته شد در مذاکرات با اروپایی‌ها باید زمان تعیین شود تا بی‌جهت منتظر توافق با اروپا نباشیم، این محدوده زمانی تعیین نشده و مذاکرات بیش از حد طولانی شده است.

خروج ایران از برجام، شرایط اقتصادی کشور را بدتر نمی‌کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر اکنون نیز زمان برای توافق تعیین نشده است، باید زمانی را تعیین کنند تا بلافاصله پس از اتمام این مهلت، محدودیت‌هایی که در عرصه هسته‌ای پذیرفته ایم را بدون مماشات با دیگر کشورها جبران کنیم و به فعالیت هسته‌ای خود ادامه دهیم.

فلاحتی اظهار داشت: در صورت تعیین زمان برای حصول توافق و خروج از برجام به شرط عدم تامین منافع ایران، قطعا وضع کشور بدتر از اکنون نمی‌شود، معطل گذاشتن اقتصاد کشور به وعده‌های اروپا سبب ایجاد مشکلات بیشتری می‌شود.

در صورت تعیین زمان برای حصول توافق و خروج از برجام به شرط عدم تامین منافع ایران، قطعا وضع کشور بدتر از اکنون نمی‌شود، معطل گذاشتن اقتصاد کشور به وعده‌های اروپا سبب ایجاد مشکلات بیشتری می‌شود
بعید نیست اروپا سرانجام یافتن برگزیت را پیش شرط توافق با ایران بداند

وی افزود: بعید نیست که اروپایی‌ها موضوع برگزیت را مانع توافق ایران و اروپا بدانند و بگویند تا تکلیف برگزیت مشخص نشود، توافق با ایران منتفی است که این موضوع حداقل یکسال دیگر به طول خواهد انجامید.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: تداوم شرایط برای اقتصاد کشور مناسب نیست، انرژی هسته‌ای و رشد فناوری کشور نباید به مسائل دیپلماسی گره‌زده شود، یکبار این موضوع در برجام رخ داده و اکنون نباید اجازه تکرار بدهیم./


برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، استمرار مذاکرات، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تیم مذاکره کننده، مذاکرات