ابراهیمی مطرح کرد؛

توافق ایران و اروپا برای کاهش قدرت دلار و سوئیفت

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: برای جمهوری اسلامی ایران تحمل دو ابزار تحریمی آمریکا یعنی سوئیفت و دلار سخت است ولی اگر روش های جایگزین با اروپا را اعمال کنیم آمریکا این ابزارها را حداقل در قبال وضع تحریم علیه ایران از دست می دهد.

  خانه ملت؛ علی ابراهیمی در خصوص آینده مذاکرات برجامی ایران و اروپا، اظهار داشت: خیلی امیدوار بودیم که با اجرائی شدن برجام، ثبات در منطقه ایجاد شود و تا حدودی ایران نیز از فشارهای ظالمانه خلاص شود.

همراهی اروپا با آمریکا مانع از انتفاع برجامی ایران می‌شود

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: علیرغم پایبندی ایران به تعهدات خود، نهایت سعی و کوشش خود را کرده‌ایم ولی نتیجه عملی از سوی اعضای اتحادیه اروپا که قول داده بودند در حفظ برجام به صورت جدی پای کار باشند را هنوز ندیده‌ایم.

وی افزود: با همراهی که اروپا با آمریکا دارد، به نظر می‌رسد که ایران از برجام هیچ سود و منفعتی نمی‌برد.

ایران با چه شرایطی از برجام خارج می‌شود؟

ابراهیمی ادامه داد: اکنون خروج ایران از برجام نیز نتیجه چندانی ندارد ولی واقعیت این است که اگر اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل نکنند، ایران نیز در مجلس قانون اقدام متقابل را آنچنان که پیش‌بینی کرده، اجرائی می‌سازد و در نتیجه جمهوری اسلامی ایران نیز از برجام خارج می‌شود.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورت عدم اجرای تعهدات برجامی اروپا، ایران از توافق هسته‌ای خارج می‌شود، گفت: با رعایت این ترتیبات، اعتراضاتی که به اقدامات ایران در آن زمان خواهد شد، قابل قبول نیست زیرا راه صحیح از سوی ایران طی شده ولی اروپایی‌ها کم‌کاری کرده‌اند.

عدم همراهی اروپا در برجام با اقدام متقابل ایران در منطقه جبران می‌شود

وی با بیان اینکه ممکن است اروپا برای ادامه برجام شیطنت‌هایی داشته باشد، افزود: جمهوری اسلامی ایران حفظ آرامش در منطقه همواره سعی کرده تا در موازنه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی دخالت مثبت داشته باشد، اما اگر ایران حوزه نفوذی که در کشورهای اطراف دارد را دچار خدشه ببیند، می‌تواند اقدام متقابل انجام دهد.

جمهوری اسلامی ایران حفظ آرامش در منطقه همواره سعی کرده تا در موازنه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی دخالت مثبت داشته باشد، اما اگر ایران حوزه نفوذی که در کشورهای اطراف دارد را دچار خدشه ببیند، می‌تواند اقدام متقابل انجام دهد
ابراهیمی اظهار داشت: اعتقاد دارم که این مسائل دیگر نباید در خاور میانه رخ دهد زیرا همواره مردم خاورمیانه تحت تاثیر آسیب‌های ناشی از ناآرامی بوده‌اند، بهتر است که اروپا نسبت به حفظ برجام جدی‌تر باشد و آمریکا نیز عواقب تحریم‌هایی که اعمال می کند را ببیند.

توافق ایران و اروپا برای کاهش قدرت دلار و سوئیفت تا ابد آمریکا را از تحریم ناتوان می‌کند

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امیدوارم به شکلی اروپا و ایران به توافق برسند که این توافق می‌تواند قدرت دلار و سوئیفت را کاهش دهد، بیان کرد: آمریکا اگر این حرکت را ببیند ممکن است حتی از تحریم ایران نیز عقب نشینی کند.

بیشترین فشار تحریم‌های آمریکا از طریق سوئیفت و دلار است

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: برای جمهوری اسلامی ایران نیز تحمل دو ابزار تحریمی آمریکا یعنی سوئیفت و دلار سخت است ولی اگر روش‌های جایگزین را اعمال کنیم تا ابد آمریکا این ابزارها را حداقل در قبال اجرای علیه ایران از دست می‌دهد./
 

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)